Apie tokią galimybę uostamiesčio meras Arvydas Vaitkus užsiminė interviu radijo stočiai „Laluna“.
Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Kerševičius tvirtino, kad ekstremalios situacijos skelbimas dėl sprogmenų Atgimimo aikštėje – tik vienas
iš pasiūlymų, dėl kurio dar neapsispręsta.
Jo teigimu, pirmiausiai reikėtų žvalgybos ir tikslesnių galimo pavojaus šaltinių nustatymo: „Nustatyti tas vietas, kad atitiktų kriterijus ekstremalios situacijos paskelbimo. Turi būti eiliškumas, kad ekstremalią situaciją skelbti tam tikroje teritorijoje.“
Darbai pačiame Klaipėdos centre, Atgimimo aikštėje, sustabdyti nuo rugsėjo 30 dienos. Prieš tai rekonstruojamoje teritorijoje aptikta daugiau nei dvi dešimtis sprogmenų, jie išvežti ir sunaikinti. Tačiau aikštėje dirbusių specialistų nuomone, čia sprogmenų yra ir daugiau.
Manoma, kad sovietmečiu bandyta išsprogdinti po bombardavimo likusius pastatų likučius, tačiau dalis sprogmenų nedetonavo ir yra likę aikštėje, todėl tęsti aikštės rekonstrukciją pavojinga.
Savivaldybė pagalbos nustatant ir neutralizuojant sprogmenis kreipėsi į Krašto apsaugos ministeriją, tačiau kol kas konkrečių sprendinių nėra.
Atgimimo aikštės rekonstrukcija pradėta liepą, savivaldybės teigimu, po daugelį metų trukusių diskusijų, planavimo ir pasirengimo.
Pagal projektą aikštė bus lengviau prieinama, jos centre numatyta sukurti daugiafunkcį akcentą, kurio plokštumoje bus atvaizduotas Klaipėdos istorinio žemėlapio projektas, aplink projektuojamas amfiteatras.
Taip pat suplanuota įrengti dviejų aukštų 231 vietos požeminę automobilių stovėjimo aikštelę.
Aikštės rekonstrukcijos darbus atlieka viešojo pirkimo konkursą laimėjusi bendrovė „Infes“. Darbus planuota baigti iki 2027 metų gruodžio, darbų vertė – per 21 mln. eurų.