Kaip penktadienį 15min informuoja Vilniaus apygardos administracinis teismas, 2013-ųjų rugsėjo 21 d. Dembavoje gyvos automobilio bagažinėje sudegintos E.D. artimieji kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą prašydami priteisti jiems iš Lietuvos valstybės 4 milijonus eurų neturtinei žalai atlyginti.
Pagrobta ir uždaryta automobilio bagažinėje mergina 10 kartų (daugiau nei valandą) iš savo mobiliojo ryšio telefono skambino Bendrosios pagalbos centro telefonu prašydama pagalbos, tačiau jos nesulaukė ir, E.D. artimųjų teigimu, prarado galimybę būti išgelbėta.
BPC įranga nerodė nukentėjusiosios mobiliojo ryšio telefono numerio, be kurio šios įstaigos darbuotojai negalėjo nustatyti skambinančiosios tikslios buvimo vietos.
Merginos artimieji prašo teismo pripažinti, kad Lietuvos valstybė, neužtikrinusi faktinės galimybės nustatyti bendruoju pagalbos telefonu skambinančiojo buvimo vietos, nevykdė įstatyme nustatytos pareigos, t.y. pažeidė Europos Sąjungos direktyvas.
Jie teigia, kad Europos Sąjungos direktyvos 2002/22/EB, pakeistos direktyva 2009/136/EB, 26 straipsnio nuostatos įpareigojo valstybes nares, taip pat ir Lietuvą, nustatyti skambinančiojo bendruoju pagalbos telefonu buvimo vietą, neatsižvelgiant į tai, ar yra skambinama su, ar be SIM kortelės.
Ketvirtadienį posėdyje pareiškėjai pateikė teismui prašymą leisti patikslinti skundą. Bylos nagrinėjimas atidėtas ir bus pratęstas spalio 9 d. teismo posėdyje.