„Deja, didės 5–6 procentais. Tačiau šalia to, kas susiję su valstybės finansavimu, jau padaryta žingsnių, atversiančių aukštosioms mokykloms galimybę dirbti ir užsidirbti didesnes lėšas. Tai leistų ne tik žvalgytis į biudžetą, bet ir pritraukti lėšų atlyginimams iš privataus sektoriaus“, – sakė G.Steponavičius. Ankstesnė Vyriausybė planavo dėstytojų algas kelti 20 proc.
Anot švietimo ir mokslo ministro, ketinama sutvarkyti valstybės remiamų paskolų sistemą. Žadamos didesnės lėšos studijų krepšeliui. Priėmus Mokslo ir studijų įstatymą ir jį lydinčius aktus, atsiras daugiau galimybių universitetams ir kolegijoms įgyvendinti bendrus sumanymus su privačiu sektoriumi.
Trečiadienį ministrų kabinetas atidėjo klausimą dėl dėstytojų atlyginimo tolesnio, tęstinio didinimo. „Natūralu, kad 13 procentų atlyginimo didėjimo tempas nubrauktas. Kyla klausimas, kaip didėjimas bus kompensuotas vėliau. Klausimą atidėjome, nes dėl jo turi tartis ne tik ministrų kabinetas, bet ir socialiniai partneriai“, – sakė G.Steponavičius.