2010 01 26

Detektyvą dėl G.Navaičio lėšų parlamentinei veiklai aiškinsis Seimo etikos sargai

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) aiškinsis, kaip parlamentaras liberalas Gediminas Navaitis, oficialiai atsisakęs parlamentinei veiklai skiriamų lėšų, jomis ir toliau naudojasi.
G.Navaitis
Gediminas Navaitis / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

„Aiškinsimės, kaip čia yra. Jei tikrai jis naudojasi sukauptu likučiu, taip negali būti, nes parlamentinių lėšų sukaupti negalima, čia ne kaupiamoji sąskaita. Jeigu parlamentaras lėšų per ketvirtį nepanaudoja, jos braukiamos, o jei lėšos perkeliamos į kitą ketvirtį, čia jau šiurkštus Seimo valdybos nustatytos tvarkos pažeidimas“, – antradienį BNS sakė EPK pirmininkas socialdemokratas Algimantas Salamakinas.

Seimo narys liberalas G.Navaitis daugiau nei prieš pusmetį pranešė atsisakęs parlamentinei veiklai skirtų išlaidų, tačiau jas naudojo iki metų pabaigos.

Liberalas pirko kanceliarinių prekių, mokėjo už pašto ir telekomunikacijų paslaugas, prenumeravo periodinę spaudą, atsiskaitė už važiavimą taksi, visuomeniniu transportu ir automobilio stovėjimą, transporto priemonės eksploatavimą.Seimo Finansų departamento direktorė Danutė Petrauskienė BNS teigė, kad G.Navaičiui lėšos parlamentinei veiklai jo paties prašymu nepervedamos nuo praėjusių metų liepos. Tačiau parlamentaras iki šiol naudojasi lėšomis, kurios buvo pervestos į jo sąskaitą iki oficialiai atsisakant parlamentinei veiklai skiriamų pinigų.

„Yra Seimo nario raštas, kad nuo liepos 1-osios atsisako parlamentinei veiklai skirtų lėšų, ir mes nepervedame, o parlamentaras iki šiol naudoja likutį. Ten nedidelės sumos, taupiai naudoja, todėl ilgam ir užteko“, – sakė D.Petrauskienė.

Tačiau Seimo narių lėšų su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms skyrimo, naudojimo ir atsiskaitymo už jas tvarka numato, kad praėjusį ketvirtį nepanaudotos lėšos kitą ketvirtį negali būti naudojamos.

Seimo narys G.Navaitis parlamentinei veiklai skiriamų lėšų pranešė atsisakantis pernai birželį. Tačiau ataskaitose nurodoma, kad praėjusių metų paskutinį ketvirtį jis išleido 1186 litus, trečią ketvirtį – 1941 litą.

Liberalas pirko kanceliarinių prekių, mokėjo už pašto ir telekomunikacijų paslaugas, prenumeravo periodinę spaudą, atsiskaitė už važiavimą taksi, visuomeniniu transportu ir automobilio stovėjimą, transporto priemonės eksploatavimą.

Parlamentaras šiomis dienomis situacijos nekomentuoja, o anksčiau BNS tvirtino išlaidų atsisakęs, kaip ir žadėjęs.

Praėjusių metų birželio 12 dieną Liberalų sąjūdžio frakcija išplatino pranešimą, kuriame paskelbė, jog G.Navaitis kreipėsi į Seimo kanceliarijos Finansų departamentą, prašydamas ateityje iš viso į jo sąskaitą nebepervesti pinigų, skirtų parlamentinėms išlaidoms. Tai jis padarė kilus skandalui dėl jo brangiai įsigyto servizo, apmokėto nakvynės viešbutyje ir pan.

Praėjusiais metais Seimo nariai mėnesiui parlamentinei veiklai galėjo išleisti 3,2 tūkst. litų, tad per ketvirtį galėdavo išleisti per 9 tūkst. litų.

Šiemet Seimo narių išlaidos parlamentinei veiklai mažėja nuo 1,5 iki 1 vidutinio mėnesinio užmokesčio, iki maždaug 2 tūkst. litų, be to, tikėtina, dar kris, sumažėjus VMDU.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai