„Be jokios abejonės, bent apytikriai skaičiai, kiek planuojama pabėgėlių kuriame mieste, reikalingi. Nes tas geranoriškumo principas labai gražiai skamba, bet kalbant apie praktinį įgyvendinimo etapą, apie konkrečias vietas, skaičius, kur ir ką valgys, kas maitins, reikia konkrečių atsakymų. Apie skaičius kol kas sudėtinga kalbėti“, – sakė Klaipėdos vadovas.
Panevėžys: tikrai neužsiimsime ksenofobinių pozicijų
Panevėžys, anot mero Ryčio Mykolo Račkausko, taip pat dar vertina gyventojų pozicijas, ar šie sutiktų apgyvendinti pabėgėlius.
„Jei bus tokie valstybiniai sprendimai, mes solidariai prisijungsime prie šio proceso, tikrai neužsiimsime ksenofobinių pozicijų (...). Galbūt šiek tiek atsilieka su sprendimais Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, juk ji vistiek koordinuoja tuos reikalus. Išeina keistai, kai klausinėjama savivaldybių – o kaip jūs darysite. Juk nesame dalinės kunigaikštystės“, – BNS sakė Panevėžio meras.
Su Šiaulių savivaldybės vadovais BNS antradienį nepavyko susisiekti.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija antradienį informavo, kad Alytaus miesto, Birštono miesto, Akmenės rajono, Joniškio rajono, Kauno rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Pakruojo rajono, Raseinių rajono, Šiaulių miesto ir rajono bei Skuodo rajono savivaldybės sutinka apgyvendinti po vieną ar dvi 3-5 asmenų pabėgėlių šeimas.
Birštono savivaldybė savo ruožtu nurodė galinti pasiūlyti darbo vietų pabėgėliams.
Ministerijai atsakymus apie galimybes priimti pabėgėlius iki antradienio iš viso pateikė 33 savivaldybės iš 60.
Lietuva yra sutikusi per dvejus metus priimti 1105 pabėgėlius iš tokių šalių kaip Sirija, Irakas ir Eritrėja.
Pirmiausia pabėgėliai būtų apgyvendinami Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje, po du mėnesius truksiančios pirminės integracijos jie kraustytųsi į savivaldybes.