Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 05 22

Didžiausioje CŽV lėktuvų skrydžių duomenų bazėje įrašyta ir Lietuva

Jungtinės Karalystės Kento ir Kingstono universiteto mokslininkai, bendradarbiaudami su žmogaus teisių organizacija „Reprieve“, sudarė interaktyvią JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) lėktuvų, gabenusių įtariamuosius terorizmu, skrydžių duomenų bazę. Joje yra ir Lietuva.
Bent vieną kartą slaptas CŽV lėktuvas leidosi ir Vilniuje
Bent vieną kartą slaptas CŽV lėktuvas leidosi ir Vilniuje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Bazėje yra duomenų apie daugiau nei 11 tūkst. su CŽV programa siejamų skrydžių, 120 lėktuvų, 40 gabentų kalinių, daugiau nei 50 įvairių informacijos šaltinių, pranešė sudarytojai.

Informacijos galima ieškoti pagal šalį, skrydžio kryptį, gabento kalinio duomenis, skrydžio numerį, datą, aviacijos bendrovę.

Remiantis projekto duomenimis, Lietuvoje buvo nusileidę aštuoni su CŽV programa siejami lėktuvai, žinomos šešių skrydžių tikslios datos.

2009 metų pabaigoje paskelbtose parlamentinio tyrimo išvadose Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pranešė nustatęs, „kad Valstybės saugumo departamentas buvo gavęs partnerių prašymą įrengti patalpas Lietuvoje, tinkamas laikyti sulaikytajam asmeniui“.

Per tyrimą identifikuoti du objektai Vilniuje ir šalia sostinės, kur galėjo būtų įrengtos patalpos sulaikytiesiems laikyti.

Taip pat nustatyti keli su CŽV siejami skrydžiai į Vilnių ir į Palangą, vykę 2003-2006 metais, tačiau neatsakyta į klausimą, ar į Lietuvą atskraidinti įtariamieji terorizmu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų