„Rezultatas yra toks, koks yra, ir mes dabar laukiame, ką darys Britanijos vyriausybė. Kamuolys yra Londone, ne kažkur kitur“, – BNS telefonu iš Kijevo sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
Anot jo, ES šalys neketina peržiūrėti su Theresos May Vyriausybe sudarytos „Brexit“ sutarties.
Lietuvos Vyriausybė trečiadienį pasitarime svarstys, kokių žingsnių reikės imtis, jei Britanija iš Europos Sąjungos (ES) pasitrauks be jokios sutarties.
L.Linkevičiaus teigimu, antradienio balsavimas Londone padidino pasitraukimo be susitarimo tikimybę.
Vis dėlto galimi išlieka ir daug kitų variantų. Premjerė gali bandyti sutartį parlamentui teikti dar kartą, atsistatydinti, nukelti pasitraukimo iš ES datą ar kelti klausimą dėl pasitraukimo iš bendrijos apskritai.
Pasak Lietuvos ministro, daugiau aiškumo suteiks trečiadienį britų parlamente vyksiantis balsavimas dėl nepasitikėjimo ministre pirmininke.
Lietuva svarsto esant poreikiui siųsti daugiau diplomatų į šalies ambasadą Jungtinėje Karalystėje.
„Britanijoje gyvenantiems lietuviams gali reikėti daugiau konsulinio dėmesio“, – BNS sakė L.Linkevičius.
Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, Jungtinėje Karalystėje šiuo metu gyvena apie 200 tūkst. lietuvių.
Anot Lietuvos Vyriausybės pasitarimo medžiagos, Britanijai pasitraukus be susitarimo šalis turės keisti įstatymus dėl britų teisinio statuso Lietuvoje, tiesioginių mokesčių, aviacijos ir jūrų transporto, profesinių kvalifikacijų pripažinimo.
Valdžios institucijos taip pat „įvertino politinį ir galimą finansinį poveikį Lietuvos įmokoms į ES biudžetą, jei būtų nesusitarta, ir papildomų pajėgumų poreikį muitinės srityje“, rašoma Užsienio reikalų ministerijos rašte.
Jungtinės Karalystės parlamentas „Brexit“ sutartį atmetė 432 balsais prieš 202.
Šiuo metu numatyta, kad Britanija iš ES turėtų pasitraukti kovo 29 dieną.