„Daugiausia laiškų su Nacionalinio diktanto tekstu sulaukėme iš didžiųjų šalies miestų – Vilniaus, Kauno, Šiaulių, tačiau savo lietuvių kalbos žinias tikrino ir Prienų, Kupiškio gyventojai. Keli laiškai atkeliavo ir iš užsienio šalių – Airijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos“, – sakė Lietuvos pašto Rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.
„Lietuvių kalbos puoselėjimo idėja turi didelį būrį šalininkų – žmonės aktyviai rašė diktantą tiek savivaldybėse, tiek namuose. Šį savaitgalį mokytojai pradės taisyti 3000 konkurse dalyvaujančių darbų.
Paprastai būna 60–70 asmenų, kurie pirmo diktanto metu padarė ne daugiau 3–4 klaidų ir yra kviečiami į finalą. Taip pat bus ištaisyti ir įvertinti namuose diktantą rašiusių lietuvių kalbos entuziastų, kurie norėjo savarankiškai pasitikrinti savo žinias, atsiųsti darbai“, – sakė konkursą organizuojančio savaitraščio „Atgimimas“ redaktorė Vytautė Šmaižytė.
Iš viso Nacionalinio diktanto konkurso pirmajame ture savo jėgas panoro išbandyti daugiau kaip 3 tūkst. lietuvių. Į antrąjį Nacionalinio diktanto konkurso etapą patenka mažiausiai klaidų padarę dalyviai.
Diktantą rašiusieji namuose ir siuntusieji paštu į antrąjį Nacionalinio diktanto konkurso etapą patekti negalės. Paštu diktantą siuntusiems konkurso dalyviams ištaisyti darbai bus grąžinti nurodytu adresu.
Šių metų pirmojo diktanto etapo teksto „Senelio laiškas“ autorius – Vytautas V. Landsbergis. Tekstą skaitė LRT televizijos žinių vedėjas Marijus Žiedas.
Diktantas buvo rašomas visose Lietuvos savivaldybėse, 26-iose Lietuvos atstovybėse užsienyje ir Vilniaus knygų mugėje. Diktantą savarankiškai rašė ir kai kurios Lietuvos užsienio bendruomenės.