2010 06 09

Diskusijoje dėl Nacionalinio vėžio instituto – nesutarimai dėl miesto ir kaltinimai parlamentarams lobizmu

Sulaukę parlamentarų priekaištų dėl Nacionalinio vėžio instituto, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai Seimo narius trečiadienį apkaltino "nekorektišku lobizmu".
Ligonių kasoms nebeskiriant pinigų VU Onkologijos institutas priverstas taupyti nemokamų profilaktinių patikrų ir ligoniams skiriamų reabilitacijų sąskaita.
Onkologijos institutas / „15min“ nuotr.

Seime surengtoje diskusijoje reikštos skirtingos pozicijos, kur – Vilniuje ar Kaune – turėtų atsirasti toks institutas. Be to, reikštos prieštaringos nuomonės dėl mokslo ir klinikinių funkcijų atskyrimo.

Diskusijoje dalyvavęs sveikatos apsaugos viceministras Gintaras Valiukonis parlamentarams aiškino, kad instituto steigimas stringa dėl tebesitęsiančio teisinio konflikto – Onkologijos institutas yra apskundęs reorganizavimo sąlygas. Pagal šias sąlygas, patvirtintas Vyriausybės nutarimu, minėtas institutas išskaidomas į Onkologijos ligoninę bei Lietuvos onkologijos institutą.

Tiek opozicinių, tiek valdančiųjų partijų parlamentarai ir Onkologijos instituto atstovai diskusijoje ne pirmą kartą peikė Vyriausybės sprendimą – jie teigė, kad klaidinga Lietuvos onkologijos institutą atskirti nuo praktinio gydymo. Jie vienu balsu skelbė, kad būtent Vilniuje nepadalinto šiuo metu veikiančio Onkologijos instituto pagrindu turėtų būti įkurtas Nacionalinis vėžio institutas.

SAM atstovai neneigė Nacionalinio vėžio instituto reikšmės, bet aiškino, kad jis gali būti steigiamas ir Kaune.

„Visą laiką eskaluojama problema apie Santariškėse esantį Onkologijos institutą, kaip apie kažką ypatingą. Taigi Kaune onkologijos srities mokslininkų ir, norėčiau pasakyti, gydimų pacientų yra daugiau negu Vilniuje“, – aiškino G.Valiukonis.

Onkologijos instituto vadovas Konstantinas Povilas Valuckas tikino, kad SAM pateikiami skaičiai – klaidingi.

„Kai aš išgirdau viceministrą kalbant apie Kauną, tai man pašiurpo nugara (...). Puikiausias laboratorijas, puikiausią bazę išardyti lengva, bet atstatyti yra sunku (...) Onkologinis skyrius yra Kauno medicinos universitetinėje ligoninėje, bet siūlyčiau jums nueiti į tą skyrių. Moderni yra radioterapija, viskas tvarkoje, bet, pavyzdžiui, modernaus skyriaus ir palatų, kokias turime Vilniaus onkologijos institute, tikrai ten nėra“, – teigė konservatorė Vida Marija Čigriejienė.

G.Valiukonis aiškino, kad pagal šiuo metu galiojančius įstatymus ligoninės negali būti biudžetinės įstaigos.

„Nėra ligoninių biudžetinių organizacijų dabar pagal mūsų įstatymus, yra viešosios įstaigos ir finansuoti iš Ligonių kasų biudžetinių organizacijų negalima. Reikėtų ją versti viešąja įstaiga, kad normaliai kaip ligoninė gautų pinigus“, – kalbėjo jis.

Socialdemokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Irena Šiaulienė siūlė ministerijos atstovams įstatymuose padaryti išimtį, nes „ministerija tampa savo susikurtų schemų įkaite“.

Vienbalsiai apie Nacionalinio vėžio instituto Vilniuje steigimą kalbėjusius parlamentarus sveikatos apsaugos ministro patarėjas Martynas Marcinkevičius kaltino užsiimant „nekorektišku lobizmu“.

„Šitos įstaigos (Onkologijos instituto – BNS) arogancija ir iškėlimas savęs virš kolegų yra neetiškas“, – pridėjo jis.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai