Savo nuomonę išsakydamas liberalcentristas Žilvinas Šilgalis pagrasino, kad neįteisinus tiesioginių mero rinkimų iki 2011 metais vyksiančių savivaldos rinkimų Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) svarstys galimybę palikti valdančiąją koaliciją.
„Aš dabar sakau ne Ž.Šilgalio, o visos partijos poziciją – mes partijoje svarstytume, ar likti koalicijoje, jeigu nebūtų įtvirtinti tiesioginiai merų rinkimai. Svarstytume, ar galime likti tokioje koalicijoje, kuri vieną sako, kitą rašo, trečią daro“, – kalbėjo politikas ir kreipėsi į didžiausią valdančiojoje koalicijoje konservatorių-krikdemų frakciją. Esą jų pozicija šiuo klausimu gali lemti visos iki 70 Seimo narių aptrupėjusios valdančiosios koalicijos likimą. Anksčiau Ž.Šilgalis yra grasinęs palikti LiCS frakciją ir valdančiąją koaliciją, bet vėliau šios minties atsisakė.
Svarstytume, ar galime likti tokioje koalicijoje, kuri vieną sako, kitą rašo, trečią daro.Konservatorius Rimantas Jonas Dagys atkirto, jog Lietuvos gyventojams tiesioginių mero rinkimų įgyvendinimas nėra tiek aktualus, kiek tai akcentuoja LiCS atstovai: „Jei paklaustume žmonių, kas jiems svarbiau, ar pensijos, pašalpos, nedarbas, ar tiesioginiai mero rinkimai, tikrai nebūtų tokių, kurie atsakytų, kad tiesioginiai mero rinkimai čia svarbu.“
Tuo tarpu kitas konservatorius Saulius Pečeliūnas kritikavo siūlomą modelį, pagal kurį tiesiogiai išrinktas meras praktiškai neturėtų jokių galių, teturėtų „tris dalykus: teisę gauti atlyginimą, kabinetą ir ženklelį“. Socialdemokratas Julius Sabatauskas taip pat pasakojo kalbėjęsis su vienu Vokietijoje tiesiogiai išrinktu meru: „Jis sakė, aš esu niekas, juostelių karpytojas.“
J.Sabatauskas ir jo partijos kolega Vytenis Povilas Andriukaitis priminė galimą teisinę koliziją, kuri kiltų priėmus diskutuotą parlamento nutarimą. Mat šiuo metu Seimo laukia ir antras balsavimas dėl Konstitucijos pataisų, įteisinančių tiesioginius mero rinkimus.
Galiausiai Seimas atmetė svarstytą nutarimo projektą ir grąžino jį tobulinti. Iš dalies tai lėmė valdančiųjų balsavimas: nors dauguma jų buvo „už“, siūlomo modelio nepalaikė LiCS, 9 konservatoriai-krikdemai ir vienas Tautos prisikėlimo partijos frakcijos atstovas.