15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 11 08

Dramatiška istorija: kaip suaugusiųjų ligoninės gydytojai gelbėjo nebekvėpuojančio mažylio gyvybę

Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė savo paskyroje „Facebook“ pasidalijo dramatiška istorija, kaip ligoninės medikai išgelbėjo mirštantį kūdikį.
Dramatiška istorija: kaip suaugusiųjų ligoninės gydytojai gelbėjo nebekvėpuojančio mažylio gyvybę
Dramatiška istorija: kaip suaugusiųjų ligoninės gydytojai gelbėjo nebekvėpuojančio mažylio gyvybę / 15min ir 123RF nuotr.

„Nors mūsų ligoninėje gydomi tik suaugusieji, pasitaiko išskirtinių atvejų, kai Skubios pagalbos skyriaus darbuotojai gelbėja vaikus. Tokia laimingai pasibaigusi istorija įvyko visai neseniai – skyriaus vedėjas Paulius Uksas su komanda išgelbėjo gyvybę užspringusiam naujagimiui. Jau nekvėpuojantį naujagimį į RVUL Skubios pagalbos skyrių atvežė jo tėvai, nes būtent ši ligoninė buvo arčiausiai“, – praneša ligoninė.

„Vos telefono ragelyje išgirdau, kad atvežtas nekvėpuojantis kūdikis, viską mečiau ir nubėgau į priėmimą, pacientų registratūrą. Tuo metu slaugytoja Aleksandra Macijevskaja kūdikį jau nešė į reanimacinę palatą. Perėmęs pamačiau, kad jis pamėlęs, nekvėpuoja. Pradėjus gaivinimą, jis lyg ir sukosėjo, pažiopčiojo, bet spalvos neatgavo, kvėpavimo judesių nebuvo.

Slaugytoja ruošė kūdikiams skirtą atsiurbimo ir gaivinimo rinkinį. Tuo metu skubiosios medicinos gydytojas Šarūnas Maciulevičius gaivino suaugusį pacientą ir stabilizavęs jo būklę kartu su slaugytoja Nina Bartke ir slaugytojo padėjėjomis pribėgo padėti man. Kadangi naujagimis vis dar nekvėpavo, tęsėme gaivinimą ir staiga išgirdau verkimą. Kūdikio verkimas medikui – pats geriausias ženklas“, – pasakoja skubiosios medicinos gydytojas P.Uksas.

Komanda toliau tęsė naujagimio gelbėjimą: išsiurbė iš plaučių kvėpuoti neleidusią masę, prijungė gyvybinių funkcijų stebėjimo monitorių, nors suaugusiems skirti elektrodai vos tilpo ant kūdikio krūtinės, o deguonies saturacijai skirtą prietaisą teko dėti ant kojos. Galiausiai net ir sauskelnes pakeitė – pritaikė mažiausias skyriuje turėtas, skirtas suaugusiems.

„Stabilizavę būklę paskambinome GMP ir paprašėme naujagimį nuvežti į Vaikų ligoninę. Tokie įvykiai mūsų skyriuje labai reti, kone išskirtiniai, bet atslūgus adrenalinui visi buvome labai laimingi, kad padarėme viską, ką galėjome ir išsaugojome gyvybę. Tai – didžiausias atlygis šiame darbe. Labai noriu padėkoti visai dirbusiai komandai už puikų darbą“, – džiaugiasi RVUL Skubios pagalbos skyriaus vedėjas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais