Europos Parlamento (EP) nariams leidžiama turėti po tris akredituotus padėjėjus, dirbančius Briuselyje bei Strasbūre, ir neribotą pagalbininkų skaičių savo šalyje.
Kiekvienam EP nariui iš Europos Sąjungos biudžeto per mėnesį skiriama apie 22 tūkst. eurų (apie 76 tūkst. litų) išmoka, kurią jie paskirsto ir padėjėjų atlyginimams, ir kitoms parlamentinėms išlaidoms.
EP internetiniame tinklalapyje europarlamentaro, „darbiečių“ vedlio Viktoro Uspaskicho deklaruojama pagalbininkų gvardija didžiausia – net 46 padėjėjai. Dvi europarlamentaro padėjėjos pluša Briuselyje, likę 44 pagalbininkai – Lietuvoje. V.Uspaskicho teigimu, beveik pusšimtis jam talkinančių padėjėjų yra išsibarstę po įvairius mūsų krašto rajonus vien tam, kad gyventojams per pagalbininkus būtų paprasčiau jį rastai.
22 pagalbininkų komandą yra subūręs europarlamentaras, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) pirmininkas Valdemaras Tomaševskis. Per plenarinę sesiją Briuselyje ir Strasbūre jam talkina tik vienas padėjėjas, kiti darbuojasi centrinėje būstinėje Vilniuje bei rajonuose. V.Tomaševskis neslėpė, kad šie žmonės jam padeda ir LLRA reikalus tvarkyti.
„Tvarkietis“ Juozas Imbrasas ir socialdemokratas Justas Paleckis deklaravo savo komandoje turintys po 17 padėjėjų.
Konservatoriaus Vytauto Landsbergio pagalbininkų komandoje – 12 padėjėjų, socialdemokratei Vilijai Blinkevičiūtei talkina 11 pagalbininkų, konservatoriui Algirdui Saudargui – 10. Po devynis padėjėjus turi „tvarkiečių“ lyderis Rolandas Paksas ir socialdemokratas Zigmantas Balčytis.
Konservatorė Laima Andrikienė deklaruoja turinti mažiausiai – tik keturis pagalbininkus. Penkių padėjėjų užtenka Leonidui Donskiui, o jauniausiajai europarlamentarei iš Lietuvos, konservatorei Radvilei Morkūnaitei-Mikulėnienei talkina šeši pagalbininkai.