Tokių nakvynės namų gyventojų – vos vienas kitas. Daugelis varguolių gauna 100 eurų socialinę pašalpą. Iki šiol ją bėdžiai galėjo leisti, kaip užsimanę. Tačiau netrukus dalį jos – 20 proc. – teks atriekti nakvynės namams.
Už šiltą nakvynę atsiskaityti turės tie, kurie įstaigos paslaugomis per kalendorinius metus pasinaudos bent mėnesį.
„Galima ir išimtis, kuomet nereikės mokėti už nakvynės namų paslaugas. Jeigu žmogų ištiko bėda ir jis priverstas apsigyveni nakvynės namuose, jam bus suteiktas mėnesio laikotarpis. Kad jis atsigautų ir bent kiek atsistotų ant kojų, mėnesį jam nereikės mokėti už nakvynės namų paslaugas“, – pasakojo Klaipėdos savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė.
Klaipėdos benamiai laikinai gali prisiglausti dviejuose pastatuose – Šilutės plente ir Viršutinėje gatvėje. Vienur bėdžiai gali tik pernakvoti, kitur apsigyventi ilgėliau.
„Jei benamis prašosi nakvynei, leidžiame jam pernakvoti ir nepateikus jokių dokumentų. Tačiau jei jis į nakvynės namus ateina jau trečią kartą, reikalaujame ir dokumentų, ir medikų pažymų, kad neserga tuberkulioze, venerinėmis ar psichinėmis ligomis“, – apie nakvynės namuose esančią tvarką pasakojo jų vadovė Alma Kontrimaitė.
Kasmet Klaipėdos nakvynės namų paslaugų prireikia maždaug 300 varguolių. Pernai savivaldybė nakvynės namų išlaikymui išleido daugiau nei 330 tūkst. eurų. Apmokestinti benamius ketinama po mėnesio pabaigoje įvyksiančio savivaldybės tarybos posėdžio. Tokiu pat pavyzdžiu sekti Vyriausybė savo nutarimu įpareigojo ir kitas savivaldybes.