„Galimai neteisėtai pareigas ėjęs pareigūnas negali tapti nuolatiniu institucijos vadovu. Abejonių kelia ir visų VTEK narių atsisakymas užimti laikinojo pirmininko pareigas, nors tai yra reglamentuojama įstatymu – laikinuoju pirmininku tampa vyriausias pagal amžių komisijos narys ir VTEK įstatymas nenumato jokių išlygų. Kodėl jis atsisako vykdyti savo pareigą?“, - komentuoja E.Gentvilas.
Portale alfa.lt rašoma, kad likus dviem dienom iki tikro ar tariamo VTEK posėdžio, vykusio praėjusių metų kovo 17 d., viešai buvo paskelbta, kad VTEK laikinai vadovaus V.Kanapinskas. Tai kovo 15 d. padarė Seimo pirmininkas po susitikimo su komisijos nariais – jau tada jis sakė, kad visi vyresni VTEK nariai atsisakė siūlomų laikinojo pirmininko pareigų. Be to, tuometinis VTEK pirmininkas Romas Valentukevičius teigia, kad kovo 17 d. nebuvo organizuotas komisijos posėdis, o jei ir buvo, tai be jo žinios, jame nedalyvavęs. Tačiau minimos dienos protokole yra padėtas R.Valentukevičiaus parašas, nors buvęs vadovas sako, kad tą dieną nepasirašinėjo.
„Kas suorganizavo tą posėdį, kuriame V.Kanapinskas buvo paskirtas? Buvęs komisijos pirmininkas griežtai atsiriboja nuo posėdžio ir stebisi, kaip jo parašas atsirado ant protokolo. Siūlau Seimo pirmininkui stabdyti nuolatinio komisijos vadovo paskyrimo procedūrą, nes peršasi išvada, kad V.Kanapinskas laikinuoju VTEK pirmininku tapo neteisėtai“, - sako E.Gentvilas.
Praėjusiais metais pasibaigus tuometinio VTEK vadovo Romo Valentukevičiaus įgaliojimams laikinuoju komisijos pirmininkui turėjo tapti vyriausias VTEK narys. Tačiau juo tapo jauniausias narys – V.Kanapinskas. Jo kandidatūrą V.Pranckietis dabar siūlo tvirtinti kaip nuolatinio komisijos pirmininko.