Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2021 09 08

E.Gudzinskaitė: Lietuvą jau paliko per 100 migrantų, likę sprendimai – per tris mėnesius

Lietuvą savo noru arba negavę prieglobsčio jau paliko per 100 neteisėtų migrantų, likusius daugiau nei 2 tūkst. prašymų tikimasi išnagrinėti iki metų galo, teigia Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.
Migrantų kasdienybė Rūdninkų poligone
Migrantų kasdienybė Rūdninkų poligone / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Šiuo metu daugiau dirbame su sprendimais išsiųsti tuos, kurie nesiprašė prieglobsčio – vien tik Migracijos departamentas yra priėmęs 21, daug sprendimų – dar eigoje, jų yra priėmę ir pasieniečiai. Pakankamai aktyviai nutraukiame prieglobsčio prašymus, dėl to, kad asmenys nusprendžia grįžti savo noru“, – BNS sakė E.Gudzinskaitė.

Departamento duomenimis, dar 53 migrantai, neteisėtai patekę į Lietuvą pasienyje su Baltarusija, jau pasinaudojo Lietuvos siūloma 300 eurų išmoka ir savanoriškai išvyko iš šalies, dar 71 asmuo „rimtai svarsto“ tai padaryti, tačiau dalis jų gali ir apsigalvoti. Tuo metu 239 asmenys jau sulaukė galutinių neigiamų sprendimų dėl jų prašymų suteikti prieglobstį, dalis jų jau išsiųsti į savo kilmės šalis, dalis išsiuntimo dar laukia.

„Realiai iš viso palikusių mūsų teritoriją yra jau virš šimto“, – tvirtino E.Gudzinskaitė.

Pasak jos, mobiliosios grupės šią savaitę jau baigė savo darbą, šiuo metu specialistai susitelks į migrantų prašymų nagrinėjimą, tai tikimasi padaryti iki metų pabaigos.

„Skaičiai rodo, kad šiuo metu daugėja ketinančių grįžti savo noru, aišku, tai nėra dar masinis reiškinys, bet jų daugėja ir tai yra geras ženklas. O mes, jau baigę mobilių darbo grupių važinėjimą, visiškai koncentruosimės į prieglobsčio prašymų nagrinėjimą. Realiai prašymų turime daugiau nei 2 tūkst., skaičiai dar didėja, esame išsikėlę tikslą trijų mėnesių, grubiai, iki Naujųjų“, – sakė ji.

Pasak departamento direktorės, didelis krūvis teks naujai įdarbintiems departamento darbuotojams, tik pradedantiems dirbti su prašymais, kol jie „įsivažiuos“. Tačiau didžiausiu iššūkiu ji įvardijo pačių migrantų nenorą bendradarbiauti.

„Būna, kad susitariame apklausai, bet jie paskelbia protestą ir visos dienos darbai stoja. Nes šiuo metu labai intensyviai apklausas organizavome, per dieną – po kelias dešimtis. Apklausėjų komanda atvyksta su vertėjais, susiroganizuoja visą dieną apklausų, bet jei yra koks nors piketas, visas darbas griūna. Pavieniai atsisako ateiti“, – kalbėjo E.Gudzinskaitė.

Ji patvirtino, kad tokios problemos pastaruoju metu kilo dėl Rūdninkų poligone apgyvendintų migrantų.

Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko daugiau nei 4,1 tūkst. neteisėtų migrantų. Daugelis jų yra iš Irako.

Lietuva kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos