„Priešingai nei visoje Europoje, kur sirai sudaro didžiąją dalį prieglobsčio prašytojų, Lietuvoje šiuo metu turime tik vieną sirą su prieglobsčio prašymu. Tai išties mums nėra aktualus klausimas“, – trečiadienį LRT radijui sakė ji.
„Jeigu padaugėtų tokių prašymų, tuomet stebėtume situaciją Sirijoje, bet kol kas, kaip matote, poreikio stabdyti prašymo nagrinėjimą, kaip kitose šalyse, pas mus nėra“, – teigė E.Gudzinskaitė.
Ji taip pat pridūrė, kad Lietuvoje gyvenantys sirai dažnu atveju čia tik registruojasi.
„Iš viso kurie naudojasi pabėgėlio ar papildomos apsaugos statusu Lietuvoje turime ne pilnus 300 sirų, o iš viso Lietuvoje leidimą gyventi turinčių sirų turime beveik 400. (...) Turime duomenų, kurie leidžia spėti, kad nemaža dalis jų gyvena kažkur kitur Europoje ir čia grįžta tiktai tam, kad pasikeistų leidimus gyventi“, – sakė E.Gudzinskaitė.
Migracijos departamento direktorė taip pat pažymėjo, kad Lietuvoje gyvenančius sirus būtų galima deportuoti atgal į Siriją tik tada, kai šioje šalyje bus saugu.
„Kol kas situacija Sirijoje yra labai nestabili. Reikia pažiūrėti, koks rėžimas nusistovės, ar iš tikrųjų, kaip naujoji valdžia sako, kad jie bandys gyventi taikiai, ar neatsiras grupių, kurios toliau bus persekiojamos. Jeigu išties šalyje įsivyraus taika ir bus saugu grįžti gyventi į tą šalį, tada jau bus galima įvertinti ir peržiūrėti jau suteiktą prieglobstį“, – teigė E.Gudzinskaitė.
Sekmadienį Sirijoje nuverstas penkis dešimtmečius trukęs al Asadų šeimos valdymas Sirijoje.