2019 06 05

EK: 2020 metų biudžete prioritetai – konkurencinga ekonomika, kova su klimato kaita

Europos Komisijos trečiadienį pristatytame 168,3 mlrd. eurų 2020 metų Europos Sąjungos (ES) biudžeto projekte pagrindinis dėmesys skiriamas konkurencingai ekonomikai, jaunimui, saugumo ir solidarumo didinimui ES ir už jos ribų, o net 21 proc. planuojamo biudžeto siūloma skirti kovai su klimato kaita.
Europos sąjunga
Europos sąjunga / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Už biudžetą ir žmogiškuosius išteklius atsakingas Komisijos narys Güntheris Oettingeris pabrėžė, kad 2020 metų ES biudžeto projektas yra paskutinis, kurį parengė Jeano-Claude'o Junckerio vadovaujama Europos Komisija (EK).

„Juo siekiama toliau remti ES darbo vietų kūrimo, ekonomikos augimo, jaunimo, klimato kaitos, saugumo ir solidarumo prioritetus ir pasirengti pereiti prie būsimo biudžeto ciklo. Raginu Tarybą ir naująjį Parlamentą laiku pasiekti susitarimą, kad būtų užtikrintas ES ateities stabilumas“, – EK pranešime teigė G. Oettingeris.

2020 metų biudžeto projekte daugiau nei 83 mlrd. eurų skirta ekonomikos augimui skatinti, Europos regionams plėtoti ir jaunimui remti. Iš jų 13,2 mlrd. eurų (6,4 proc. daugiau nei šiemet) skirta moksliniams tyrimams ir inovacijoms visoje Europoje pagal programą „Horizontas 2020“ remti, 2,8 mlrd. eurų – švietimui pagal programą „Erasmus+“ finansuoti, 117 mln. eurų – jaunimo užimtumo iniciatyvai, kuria siekiama remti jaunuolius, gyvenančius regionuose, kuriuose didelis jaunimo nedarbas.

1,2 mlrd. eurų (75 proc. daugiau nei 2019 metais) numatyta Europos nuosavai pasaulinei palydovinės navigacijos sistemai „Galileo“, siekiant toliau skatinti jos plitimą rinkoje, kad dabartinis jos naudotojų visame pasaulyje skaičius (700 mln.) iki 2020-ųjų pabaigos pasiektų 1,2 milijardo.

255 mln. eurų skirta Europos gynybos pramonės plėtros programai, kurios tikslas – skatinti Europos įmones bendromis jėgomis kurti gynybos produktus ir technologijas.

Taip pat ketinama toliau investuoti į solidarumą ir saugumą Europoje ir už jos ribų. 420,6 mln. eurų (34,6 proc. daugiau nei šiemet) skirta Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūrai (FRONTEX), 156,2 mln. eurų skirta naujai programai „rescEU“, siekiant geriau reaguoti į žemės drebėjimus, gaisrus ir kitas nelaimes.

560 mln. eurų skirta vargstantiems žmonėms Sirijoje, taip pat pabėgėliams ir juos priimančioms bendruomenėms regione.

Numatyta toliau teikti paramą atvykimo ir išvykimo sistemai, Europos kelionių informacijos ir leidimų sistemai, atnaujintai Šengeno informacinei sistemai ir Europos darnaus vystymosi fondui plėtoti siekiant bendro tikslo didinti ES informacinių sistemų sąveikumą ir taip užtikrinti ES piliečių saugumą.

Europos Komisija 2018 metų pavasarį paskelbė būsimo ilgalaikio 2021–2027 m. ES biudžeto pasiūlymus. Dėl 2020 metų biudžeto ir dėl ilgalaikio biudžeto tuo pačiu metu derėsis valstybės narės ir išrinktas naujas Europos Parlamentas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis