Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2014 12 11

Ekonomistas Gitanas Nausėda: nepasitikėjimas valdžia paveikia ekonomiką

Nepasitikėjimas valdžia ir demoralizacija turi didžiulę kainą ekonomikai, lemdami gamybos neefektyvumą, prastas valstybės investicijas ir daugybę kitų blogybių, „Žinių radijui“ sakė SEB banko prezidento patarėjas ir tarptautinės verslo mokyklos dėstytojas Gitanas Nausėda.
Gintanas Nausėda
Gintanas Nausėda / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Kai kurie pavyzdžiai rodo, kad stengiamasi įveikti krizę kitų sąskaita. Kai krizė buvo įveikta, deja, ne mokytojams, gaisrininkams ar policininkams atlyginimai buvo atkurti, o Seimo nariams“, –  laidoje „Dienos klausimas“ kalbėjo G. Nausėda.

Nors Seimo narių algos sudaro ir nedidelę dalį biudžete, ekonomistas pastebi, kad iš tokių sprendimų žmonės daro išvadas, kurios daro įtaką mokesčių disciplinai ir šešėlinei ekonomikai.

„Imama galvoti, jei viskas leidžiama Jupiteriui, tai gal galima ir jaučiui. Tada tai atsiliepia ir per prastesnę mokesčių discipliną, ir per šešėlinę ekonomiką, – kalbėjo jis. – Tada visi priima tokias žaidimo taisykles: jeigu viskas taip yra viršuje, tai mes taip elgsimės ir apačioje, nes kodėl privalome sumokėti kiekvieną litą į biudžetą, jeigu matome, kad tas litas biudžete yra panaudojamas prastai, švaistomas – tai gal aš tą litą priglobsiu prie savęs?“

Visą laidos „Dienos klausimas“ įrašą klausykite čia

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos