Kalbėdamas „Savaitės komentaruose“ R.Rudzkis teigė, kad ekonomikos pagyvėjimas šalyje jau pastebimas, tačiau didžioji dalis žmonių to nejaučia ir greičiausiai artimu laiku nepajaus. Mat žmonės apie ekonomikos atsigavimą sprendžia pagal jų pačių augančias pajamas, mažėjančią bedarbystę, didėjančią perkamąją galią.
Tačiau kaip tik šiuo metu įmonės stengiasi kovoti su nuosmukiu sumažinusios sąnaudas, pertvarkiusios gamybą, o eksporto augimo sąlygojamus teigiamus pokyčius ekonomikoje žmonės pajaučia tik po kurio laiko. R.Rudzkis mėgino ieškoti analogijų su Rusijos krize, kuomet eksporto augimas akivaizdžių rezultatų davė tik po kelių metų. Tiesa, jis pripažino, kad nedarbas gali kiek mažėti dėl vis augančios emigracijos.
Viena, ką gali duoti dabar augančios eksporto apimtys, anot ekonomisto – geresnes žmonių nuotaikas. Atsiradus daugiau optimizmo, keičiasi vartojimo įpročiai, žmonės ima drąsiau leisti pinigus, tuomet pamažu ima atsigauti ekonomika. Tad 2010-uosius R.Rudzkis mato kaip psichologinio atsigavimo metus.
Kalbėdamas apie ateitį R.Rudzkis teigė, kad į trumpalaikį 2-3 metų laikotarpį jis žiūri optimistiškai. Jo teigimu, šie ir kiti metai eksporto prasme turėtų būti geresni nei 2009-ieji, vadinasi, kilsime iš ekonomikos dugno.
Tačiau pesimizmą ekonomikos ekspertui kelia dešimties metų vizija. Mat pasaulio ekonomika keičiasi, atsiranda vis didesnė konkurencija, ypač iš Azijos šalių. Ekonomistas teigia, kad norint konkuruoti ateityje teks smarkiai pertvarkyti tiek Lietuvos verslą, tiek viešąjį sektorių.
Į klausimą, ar šiais metais, jo nuomone, dar bus mažinamos pensijos, R.Rudzkis atsakė, jog yra optimistas ir mano, jog pensijos neturėtų mažėti, tačiau, jo nuomone, turėtų mažėti darbo užmokesčio fondas.