Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 12 30

Eksperimentas su socialinėmis pašalpomis: duoti tik tiems, kuriems reikia

Nuo sausio 1-osios penkios šalies savivaldybės savarankiškai spręs, kuriems asmenims skirti socialinę paramą, o kuriems ne. Tikimasi, kad taip bus užtikrinta, jog ši parama pasieks visus tuos, kuriems jos labiausiai reikia, užkirs kelią piktnaudžiavimui bei skatins darbingo amžiaus asmenis dirbti, o ne gyventi iš pašalpų.
Pinigai
Pinigai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

„Savivaldybės siekė, kad būtų sugriežtinta paramos teikimo tvarka, – penktadienį įvykusioje spaudos konferencijoje sakė Savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė. – Kad parama būtų teikiama tik tiems, kam jos iš tikrųjų reikia ir kad tie, kurie piktnaudžiauja, jos negautų. Bendruomenėse žmonės vieni kitus labai gerai pažįsta. Mato, kas iš tiesų gyvena iš paramos, o kas gyvena iš nelegalių pajamų, bet kartu gauna ir paramą.“

Iš 60 šalies savivaldybių penkios sutiko dalyvauti trejus metus truksiančiame eksperimente. Šio eksperimento metu lėšos, savivaldybėms iš valstybės biudžeto pervedamos kaip valstybės dotacija, patekusios į savivaldybių biudžetus taps savarankiškomis lėšomis. Laikydamosi tam tikrų taisyklių savivaldybės pačios spręs, kam skirti socialinę paramą. Tas lėšas, kurios liks nepanaudotos, savivaldybės galės naudoti kitoms savo reikmėms. Tai nebus dotuotos valstybės lėšos.

Manau, turėsime situaciją, parodysiančią, kad išties ne toks didelis procentas žmonių turi gyvneti iš valstybės socialinės paramos.

„Tikėkimės, kad po trejų metų rezultatas bus toks, kad ir kitos savivaldybės sutiks, kad piniginės paramos teikimas gyventojams taptų savarankiška savivaldybių funkcija, – kalbėjo R.Žakaitienė.  – Manau, turėsime situaciją, parodysiančią, kad išties ne toks didelis procentas žmonių turi gyventi iš valstybės socialinės paramos ir didesnis žmonių skaičius įsidarbins ar legalizuos savo gaunamas pajamas.“

Tikisi sutaupyti iki 30 proc.

Tarp šiame eksperimente dalyvauti sutikusių savivaldybių – Akmenės, Panevėžio, Radviliškio, Raseinių ir Šilalės rajonų savivaldybės. Spaudos konferencijoje dalyvavęs Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas teigė tikįs, kad per trejus metus savivaldybei pavyks sutaupyti apie 30 proc. lėšų.

„Mūsų tikslas per pirmus metus sutaupyti mažiausiai 10 proc., vėliau padidinti iki 20 proc., o trečiaisiais metais iki 30 proc. lėšų. Bendrą mūsų sumą šiandien sudaro 16 mln. litų“, – kalbėjo Akmenės vadovas.

Skirstant socialines į pagalbą ketinama pasitelkti seniūnijoje įsteigtas komisijas, kurios reguliaria rinksis apsvarstyti kiekvieną pašalpą gaunantį asmenį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais