„Matyt nepavyks išvegti ir didėjančio nedarbo, ir mažėjančių pajamų. Tai reiškia, kad gyventojų perkamoji galia turėtų smukti. Todėl artimiausiu laikotarpiu vis tiek turėsime susiveržti tuos diržus. Turėsime ieškoti rezervo ir versle, ir namų ūkiuose. Kiekvienas turi apsispręsti pats. Tai gali turėti pasekmių ir atskiriems sektoriams“, – sakė J.Rojaka LTV.
Paklausta, ar mato kokius nors konkrečius vyriausybės veiksmus, siekiant išbirsti iš krizės, analitikė sakė:
„Sunku kalbėti sunkmečio lakotarpiu apie struktūrines reformas. Iš tikrųjų struktūrinės reformos tai nėra kažkas tokio, kas labai greitai duoda efektyvų ir greitą rezultatą. Efektas matomas tik po tam tikro laiko. Jeigu tos struktūrinės reformos ir vykdomos, negalėsime jau rytoj apčiuopti rezultatų. Kita vertus, struktūrinių reformų vykdymas Lietuvoje visuomet vėlavo: ir atsigavimo laikotarpiu, ir spartaus ekonominio augimo laikotarpiu. Jei sunkmečiu reformos nebus vykdomos, reiškia mūsų pakilimas ir atsigavimas užsitęs“.
O ko trūksta, kad ta ekonomika atsigautų greičiau, kaip tai vyksta užsienyje?
„Mūsų ekonomikai trūksta solidarumo. Solidarumo tarp įvairių sluoksnių: gyventojų, darbdavių, kitų sektorių atstovų. Nes vis tiek reikia priimti skausmingus sprendimus, niekam nesinori to daryti. Bet to mes neišvengsime. Jeigu norime atsigauti kuo greičiau, turime padaryti pokyčius šiandien. Kad rytoj galėtume pakilti. Gal kiek lėtesniu tempu nei pripratom, bet vis tiek pakankamai sėkmingai“, – sakė Jekaterina Rojaka.