Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 06 27

Panevėžyje niekaip neapsisprendžiama, ką daryti su pūvančia ekstremalaus sporto aikštele

Panevėžyje, Parko gatvėje, Kultūros ir poilsio parke, esanti ekstremalaus sporto aikštelė po truputį panašėja į apleistus griuvėsius, o ne į smagią vietą, kur gera žaisti ir sportuoti vaikams bei paaugliams.
Skylėta rampa
Skylėta rampa Panevėžyje. / Vildos Lukaitytės nuotr.

2007 metų rudenį pastatyta pramogų vieta jaunimui Panevėžio savivaldybei kainavo beveik 50 tūkst. eurų. Vietiniai pamena, jog  Panevėžio savivaldybės užsakymu latvių bendrovės „LTD SG IT“ pastatyta aikštelė pradžioje buvo itin mėgiama miesto jaunimo. Tačiau praėjus vos aštuoneriems metams ji virto viena pavojingiausių vietų mieste. 

Ne vienoje vietoje aikštelėje ir joje esančiuose rampose atsirado skylės, kurių skersmuo vietomis siekia net 1 m. Į tokias skyles lengvai gali įkristi važinėjantys riedlente vaikai ir nemenkai susižaloti, juk tramplino aukštis siekia daugiau nei 2 m.

Vildos Lukaitytės nuotr./Danga ne tik išpuvusi, bet ir pasikėlusi.
Vildos Lukaitytės nuotr./Rampos danga ne tik išpuvusi,
bet ir pasikėlusi.

Ne ką geresnės būklės ir danga – už jos paprasta užkliūti riedlentėms ar riedučiams, užtenka nespėti kilstelėti kojos.

Nors žaidimų vieta kelia realų pavojų čia besilankančių vaikų ir jaunuolių sveikatai, daugelis nepaiso gresiančio pavojaus ir perspėjimų – toliau renkasi į aikštelę. 

„Aš žinau, kad sportuoti čia pavojinga, bet aikštelė yra prie pat mano namų. Visi kartu su draugais einame čia pasivažinėti“, – pasakojo aikštelėje sutiktas Karolis.

Kartu su juo buvęs Martynas į aikštelę atvažiuoja net iš kito Panevėžio galo. „Nemanau, kad atsisakysime čia važinėtis, nors šita aikštelė ir griūna“, – teigė keturiolikmetis Martynas. Anot jo, nuolat čia besilankantys jaunuoliai jau žino, kur skylės, ir išmoko jas „apvažiuoti“.

Šią vietą mėgsta ir vaikai. Kai kurių jų tėvai mažamečius priversti lydėti ir saugoti, jog vaikai nelįstų žaisti ant pavojingų įrenginių. 

„Mano vaikui šešeri, jis važinėja paspirtuku. Žinau, jei aš jo neatvesiu čia, tai nepasiklausęs pats nueis – juk nėra čia jokių prižiūrėtojų, kad saugotų vaikus nuo susižalojimų šituose griuvėsiuose. Kadangi bijau dėl jo sveikatos, ateinu kartu. Sūnus jau tokio amžiaus, kai pasidaro gėda, jog mama veda pažaisti, bet ką daryti?“ – neslėpė apmaudo aikštelėje sūnų „ganiusi“ mama Rasa.

Sprendimo ieško jau ne vienerius metus

Už šios ekstremalaus sporto aikštelės saugumą ir tvarką joje atsakingas Panevėžio kūno kultūros ir sporto centras, kuris jau daugiau nei ketveri metai kartu su miesto savivaldybe ieško būdų, kaip atnaujinti panevėžiečių pamėgtą aktyvaus laisvalaikio leidimo vietą.

Vildos Lukaitytės nuotr./Perspėjimas, kad sportuoti čia pavojinga, nesumažina jaunimo srauto.
Vildos Lukaitytės nuotr./Perspėjimas, kad sportuoti čia
pavojinga, nesumažina jaunimo srauto.

Tačiau, kol savivaldybės koridoriuose ieškoma sprendimo, aikštelė ir toliau pūva bei tampa vis „ekstremalesnė“.

„Jau statant šią sporto aikštelę padaryta daug klaidų. Pavyzdžiui, neapgalvota, kaip kovoti su vandalizmu. Tikrai ne visos skylės ten atsirado tik nuo lietaus ir sniego, kai kurias jų padarė vandalai. Reikėtų tokias aikšteles apsaugoti – aptverti. Būtina pastatyti ir stogą – juk nieko nėra amžino“, – situaciją komentavo Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro pavaduotojas sporto bazėms Svajūnas Kryževičius.

Jis pripažino, jog sprendimo, ką daryti su aikštele, ieškoma per ilgai. Tačiau užtikrino, jog miesto valdžia nesėdi rankų sudėjusi.

Vildos Lukaitytės nuotr./Jaunimo mėgstama aikštelė per kelerius metus virto griuvena
Vildos Lukaitytės nuotr./Jaunimo mėgstama aikštelė
per kelerius metus virto griuvena

„Šiuo metu tegaliu patvirtinti, kad pagaliau pasiekėme, jog šis klausimas būtų svarstomas daug intensyviau. Planuojame, kad sprendimai turėtų paaiškėti liepos pradžioje po tarybos posėdžio.

Tiesa, reikia šį klausimą spėti įtraukti į darbotvarkę“, – kalbėjo Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro atstovas.

Pasak jo, yra svarstomi du variantai, ką daryti su šia aikštele: griauti  ar renovuoti.

„Galutinį sprendimą lems ne noras, o gautos lėšos iš savivaldybės biudžeto. Pagal lėšų kiekį nuspręsime, kuris variantas priimtinesnis. Jei lėšų pakaks, išsaugosime tokią aikštelę“, – teigė S.Kryževičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų