„Mes dažnai diskutuojame dėl Ignalinos atominės elektrinės uždarymo, tai mes labai sveikiname, nepaisant tenkančio iššūkio Lietuvai. Dėl elektros tilto šiuo metu jau esame sutarę. Dabar yra rengiamos investicijų programos. Tai svarbus projektas, kuris padės sujungti skirtingas energetikos rinkas“, – pirmadienį po Šiaurės ir Baltijos šalių ministrų pirmininkų susitikimo Stokholme spaudos konferencijoje sakė F.Reinfeldtas.
Tuo tarpu Lietuvos premjeras Andrius Kubilius po spaudos konferencijos teigė, jog esminiai susitarimai su Švedijos vyriausybe jau pasiekti, darbai vyksta jau nebe politiniame lygyje.
„Mes daug apie tai susitikime nekalbėjome. Tie darbai jau vyksta nebe politiniame lygyje, čia jau politikams nebėra ką svarstyti. Yra pasiekti susitarimai tarp elektros tiekimo kompanijų – iš vienos pusės „Lietuvos energijos“, iš kitos pusės – Švedijos tinklų kompanijos. Mes tikrai prie tos temos nebegrįžtame taip dažnai, kaip tai darėme anksčiau“, – teigė A.Kubilius.
Jis anksčiau yra minėjęs, jog elektros tiltas su Švedija gali būti pastatytas iki 2016 metų.
Išankstiniais skaičiavimais, elektros jungtis iš Lietuvos į Švediją kainuos 516–738 mln. eurų (1,8–2,5 mlrd. litų). Tikimasi, kad Europos Komisija (EK) elektros jungties finansavimui skirs jau pažadėtus 175 mln. eurų (604 mln. litų).
Projektą, kaip skelbta, įgyvendins trijų šalių energetikos bendrovės – „Lietuvos energija“, Latvijos bendrovė „Latvenergo“ ir Švedijos „Svenska Kraftnat“.
Lietuva siekia, kad Švediją ir Lietuvą sujungtų apie 350 kilometrų ilgio, iki 1 tūkst. megavatų galios elektros kabelis, kuris būtų tiesiamas Baltijos jūros dugnu.