2014 04 08

Emocinę paramą gali gauti tik atkakliausieji

Emocinės paramos tarnybos „Jaunimo linija” vadovas Paulius Skruibis tikina, kad asmenų, norinčių gauti emocinę paramą, yra kur kas daugiau nei savanoriai gali išklausyti. Finansavimo trūkumas neleidžia parengti reikiamo savanorių skaičiaus.
Anot P.Skruibio, norinčių dirbti „Jaunimo linijoje“ yra daug, tačiau trūksta pinigų visus juos priimti. I.Gelūno nuotr.
Paulius Skruibis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Jaunimo linija“ sulaukia daugiau skambučių nei galime į juos atsakyti. Ta problema yra jau ilgą laiką. 2012 metais galėjome atsiliepti į vieną iš 20-ies skambučių, kas mums labai nepatiko. Tada ėmėmės tam tikrų priemonių ir šiais metais jau galime atsiliepti į vieną iš aštuonių skambučių“, – kalbėjo P.Skruibis.

Per ateinančius kelerius metus planuojama pasiekti, kad savanoriai galėtų atsiliepti į vieną iš trijų skambučių.

Šiais metais jau galime atsiliepti į vieną iš aštuonių skambučių.

„Ką reiškia dabartinė situacija? Tai, kad žmogus vidutiniškai turi skambinti vos ne 8 kartus, kad prisiskambintų“, – pasakojo P.Skruibis.

Jis aiškino, kad jo vadovaujama tarnyba suteikia ne psichologinę pagalbą, o psichologinę ir emocinę paramą: „Tai ne psichologų teikiama pagalba, o savanorių teikiama emocinė parama, kada žmogus gali sulaukti palaikymo, išsikalbėti.“

Vieno savanorio paruošimas – daugiau nei 2000 Lt

Pašnekovas pasakojo, kad visi savanoriai turi praeiti atranką, po to iki pusės metų vyksta praktiniai apmokymai.

„Mūsų pagrindinis tikslas – išklausyti žmogų, sudaryti jam sąlygas kalbėti apie savo jausmus, tada jo emocinė įtampa sumažėja ir jis pats pamato, kaip reiktų elgtis tam tikroje situacijoje“, – sakė P.Skruibis.

Emocinę paramą galima gauti ir siunčiant elektronines užklausas. Šiuo metu emocinę paramą visoje šalyje teikia 165 „Jaunimo linijos“ savanoriai.

Mūsų pagrindinis tikslas – išklausyti žmogų, sudaryti jam sąlygas kalbėti apie savo jausmus, tada jo emocinė įtampa sumažėja ir jis pats pamato, kaip reiktų elgtis tam tikroje situacijoje.

Pašnekovo žiniomis, vieno savanorio paruošimas kainuoja apie 2300 Lt. Po specialių apmokymų savanoris per savaitę prie telefono linijos praleidžia apie 20–30 valandų.

Paremti galima ir 5 litais

Šiuo metu tarnyba „Jaunimo linija“ lėšas savo veiklai gauna iš valstybinių įstaigų bei privačių asmenų. Kaip pasakojo P.Skruibis, kiekvienas privatus asmuo organizacijai kas mėnesį gali paaukoti nors ir po 5 Lt. „Jaunimo linija“ nori būti kuo mažiau priklausoma nuo valstybės ir politikų, todėl kviečia prisidėti privačius asmenis.

„Jei žmogus paaukotų 10 Lt, jis greičiausiai net nepajustų, kad tų pinigų trūksta jo sąskaitoje, o mums tai leidžia atsiliepti į 3 skambučius“, – tikino P.Skruibis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų