Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 01 04

ES milijonai leidžiami seniai žinomoms problemoms įvardyti

Valdžios institucijos leidžia Europos Sąjungos (ES) ir Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigus veiklos „analizėms“ ir „tobulinimo projektams“. Mokamos didžiulės sumos už problemų, kurios ir taip seniai žinomos, įvardijimą, rašo „Lietuvos rytas“.
Knygų mugėje lankytojai turės progą išsakyti savo mintis apie lietuvių europietiškumo bruožus.
Europos Sąjungos ir Lietuvos vėliavos / „15min” nuotr.

Nacionalinė teismų administracija sumokėjo 30 tūkst. litų už samdytų ekspertų kūrinį „Lietuvos Respublikos teismų sistemos veiklos procesų analizė“. Per du šimtus puslapių apimančią „analizę“ atliko bendrovės „Ernst & Young Baltic“ ekspertai.

Darbas prasideda pasakojimu, kad šalies teismų veiklą pirmiausia reglamentuoja Konstitucija, toliau vardijami kiti pagrindiniai teismų veiklos principai. Taip pat smulkiai išvardyta, kaip veikia šalies teismų sistema, kokios jos sudedamosios dalys.

Autoriai pamini ir pagrindines teismų sistemos bėdas, apie kurias seniai viešai kalbama. Pavyzdžiui, aiškinama, kad darbo krūvis tarp įvairių instancijų ir lygių teismų paskirstomas netolygiai, kad teismų sistemoje per mažai viešumo.

Tarp ekspertų rekomendacijų – siūlymas jungti kai kuriuos teismus. Šį procesą Seimas Teisingumo ministerijos siūlymu jau pradėjo.

Minėta studija yra dalis kelerius metus vykdomo projekto „Lietuvos Respublikos teismų ir Nacionalinės teismų administracijos kokybės valdymo modelių diegimas bei jų sertifikavimas“. Bendra projekto vertė – per 1,4 mln. litų, iš jų 85 proc. sudaro Europos parama, o 15 proc. – šalies biudžeto pinigai.

Nacionalinės teismų administracijos dienraščiui pateiktoje sąmatoje, be kita ko, nurodoma, kad per 14 tūkst. litų išleista grupės teisėjų vizitui į Olandiją, kone 10 tūkst. litų – knygai apie atliktą analizę išleisti.

Generalinė prokuratūra teigia jau porą metų vykdanti projektą „Lietuvos Respublikos prokuratūros, kaip valstybės institucijos, veiklos efektyvumo didinimas“. Jo vertė – per 2,7 mln. litų, iš jų daugiau kaip 2,3 mln. skiria Europos Sąjunga.

Generalinė prokuratūra informavo, kad maždaug už pusantro milijono litų sukurta ir įdiegta „nauja strateginio planavimo prokuratūroje metodika“, o darbuotojai išmokyti, kaip šią metodiką taikyti. Taip pat parengtas prokuratūros ilgalaikis strateginis planas ir to plano įgyvendinimo stebėsenos sistema.

Tačiau kai buvo parengti visi šie planai ir sistemos, praėjusią vasarą D.Valys nusprendė nebetęsti projekto ir nebenaudoti dar apie pusantro milijono litų.

Teisingumo ministerija už beveik 600 tūkst. litų vykdė projektą „Kokybės vadybos modelio diegimas ir sertifikavimas“.

„Ministerijoje sukurtas integruotas procesų modelis, nustatyti už procesus atsakingi asmenys ir procesų matavimo rodikliai. Kokybės vadybos sistemos nauda – veiklos skaidrumas, sisteminis požiūris į veiklą, aiškiai nustatytos darbuotojų atsakomybės ir vaidmenys ministerijos veiklose, geresnis savo ir kitų vaidmens supratimas, lengviau nustatomos ir valdomos problemos, greitesnė komunikacija tarp darbuotojų“, – taip projekto naudą apibūdino Teisingumo ministerija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų