Trečiadienį komisijos nariai vienbalsiai sutarė, kad tokia kolegų politikų veikla turi sulaukti deramo etikos sargų dėmesio. Todėl kitą posėdį Etikos ir procedūrų komisijai bus pateikiama konkreti medžiaga apie Seimo narių dalyvavimą neleistinuose projektuose.
Po Konstitucinio Teismo 2011 metais paskelbto išaiškinimo, tiksliau apibrėžiančio, kas Seimo nariui nėra leidžiama, ir Seimo Statuto pataisų Seimo Etikos ir procedūrų komisija įgavo teisę aštriau vertinti „užklasinę“ Seimo narių veiklą.
Todėl dabar, jei Etikos ir procedūrų komisija nutars, kad Seimo nariai yra pažeidę Konstitucijos nuostatą neužsiimti Seimo nariui draudžiama veikla, tiems parlamentarams gresia netekti Seimo narių mandatų.
Dėl papildomos veiklos problemų yra turėjęs ne vienas šios kadencijos Seimo narys. Štai Žilvinas Šilgalis bei Andrius Šedžius, taip pat Arūnas Valinskas ir Inga Valinskienė dalyvavo komercinių televizijų šokių ir dainų projektuose. Mantas Adomėnas gavo atlygį už dalyvavimą lituanistikos dėstymo švietimo įstaigose koncepciją rengiančioje darbo grupėje, Egidijus Vareikis už autorinį atlyginimą skaitė paskaitas Viešojo administravimo institute.
Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad Seimo nariui neleistinas darbas apima bet kokią veiklą privačioje įstaigoje, įmonėje, organizacijoje arba jai atstovaujant, jeigu ši veikla yra susijusi su darbo atlikimu, pareigų užėmimu, tarnybos ėjimu, kitų funkcijų vykdymu, kitų užduočių atlikimu.
Pasak Konstitucinio Teismo, tokia veikla Seimo nariams draudžiama nepriklausomai nuo to, ar ta veikla nuolatinė, ar epizodinė, ar ji įforminama kokia nors sutartimi, ar ne, ar už ją atlyginama, ar ne, ar ji atliekama darbo Seime, ar laisvalaikio ir atostogų metu.