Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 12 20

Etikos sargai: Seimo pirmininkas, leidęs perbalsuoti dėl rezidentų algų, Statuto nepažeidė

Seimo pirmininkas „valstietis“ Viktoras Pranckietis, paskelbęs perbalsavimą dėl gydytojų rezidentų algų, parlamento statuto nepažeidė, trečiadienį konstatavo Seimo Etikos ir procedūrų komisija.
Viktoras Pranckietis
Viktoras Pranckietis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Toks sprendimas priimtas valdančiųjų balsais. Etikos komisijai priklausantys trys opozicijos atstovai įsitikinę, kad Statutas buvo pažeistas ir Seimo pirmininkas pats tą pripažino grįžęs į įstatymo priėmimo procedūrą būtent nuo tos vietos, kai galiojančiu pripažintas pirmasis balsavimas.

„Atidarote Pandoros skrynią“, – sakė konservatorius Kazys Starkevičius.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Kazys Starkevičius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Kazys Starkevičius

Jis su kolegomis priminė, jog pagal susiklosčiusią praktiką, kad nebūtų piktnaudžiaujama perbalsavimais, paprastai tai daryti leidžiama, kai rezultatas būna lygus arba aptikta balsavimo pažeidimų.

Priimdama V.Pranckiečiui palankią išvadą Seimo Etikos ir procedūrų komisija vadovavosi Seimo statuto nuostata, kad „balsavimą pakeliant rankas ar naudojant elektroninę sistemą galima pakartoti, kol nepradėtas svarstyti kitas darbotvarkės klausimas, jeigu kilo abejonių dėl balsų skaičiavimo tikslumo ir jeigu to reikalauja Seimo pirmininkas, posėdžio pirmininkas arba ne mažiau kaip 5 posėdyje dalyvaujantys Seimo nariai“.

Pirmininkas turėjo tokią galimybę paskelbti pakartotinį balsavimą, jeigu jam kilo abejonių.

„Pirmininkas turėjo tokią galimybę paskelbti pakartotinį balsavimą, jeigu jam kilo abejonių. Jis tokį sprendimą priėmė“, – komisijos sprendimą trečiadienį žurnalistams pristatė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Rita Tamašunienė.

„Žinome, kad opozicinės frakcijos pareiškė nepasitenkimą. Mūsų parlamento, man atrodo, yra labai teisinga tradicija, kad perbalsavimas skiriamas, kai balsai pasiskirsto po lygiai arba būna minimali vieno balso persvara, tačiau statute to konkrečiai nenumatyta“, – pridūrė ji.

Antradienį per rytinį posėdį svarstant Medicinos praktikos įstatymo pataisas dviejų balsų persvara siūlymui pritarta konservatorių Ingridos Šimonytės ir Mykolo Majausko siūlymui kitąmet gydytojų rezidentų darbo užmokestį padidinti šiek tiek daugiau, nei siūlė Vyriausybė.

Valdantieji paprašė perbalsuoti, mat „valstietis“ Kęstutis Bacvinka pareiškė atsiimantis savo balsą, nors iš tiesų jis išvis nebuvo balsavęs. Seimo pirmininkas paskelbė perbalsavimą, ir pasiūlymas didinti gydytojų rezidentų algas buvo atmestas. Supykusi opozicija paliko posėdžių salę.

Be jų balsų valdantieji kurį laiką negalėjo priimti kitų įstatymų, nes neturėjo būtino 71 balso.

Į Seimo plenarinių posėdžių salę opozicijos atstovai grįžo tik kai valdantieji sutiko pripažinti teisėtu balsavimą dėl konservatorių pasiūlymo. Tačiau vėliau jų balsais įstatymo pataisa išvis liko nepriimta.

Visos Seimo opozicinės frakcijos dėl paskelbto perbalsavimo V.Pranckietį apskundė Seimo Etikos ir procedūrų komisijai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai