Kad P.Gražulis išvyko į Kiniją, paaiškėjo po to, kai feisbuke grožio salono „Publikas“ paskyroje atsirado pasigražinusio Seimo nario nuotraukos ir prierašas: „Plaukų tonavimas ir kirpimas. Išlydime į atostogas Kinijoje Petrą Gražulį.“
Tąkart Seimo vicepirmininkas „valstietis“ Arvydas Nekrošius 15min patvirtinto, kad Seimo valdyba spalio 9 dieną priėmė sprendimą neišleisti parlamentaro į asmeninę kelionę – esą dėl to, kad vyksta Seimo posėdžiai.
P.Gražulio įsitikinimu, Seimo valdyba pakeitė nuomonę.
„Aš juos (Seimo valdybos narius – 15min) privačiai apklausiau, visi sutiko, išskyrus Ireną Degutienę. Akivaizdu – sprendimas, atrodo, teigiamas. Kai paskui jie susirinko priiminėti sprendimą jau ne telefonu, jie pakeitė sprendimą. Mano bilietai, viskas jau buvo nupirkta. Tai ką man daryt? – svarstė politikas. – Aš ne kasdien čia važinėju.“
Trečiadienį Seimo etikos sargai tyrimą pradėjo bendru sutarimu. Tiesa, „socialdarbietis“ Andrius Palionis ragino kolegas sprendimą priimti čia ir dabar.
„Ar čia reikia išvadą rengti? Yra pažeidimas. Tai [reikia] konstatuoti faktą, kad yra pažeidimas – išvažiavo be valdybos leidimo“, – kalbėjo jis, o frakcijos „Lietuvos gerovei“ narė Ona Valiukevičiūtė jam atitarė.
Tačiau komisijos pirmininkas konservatorius Antanas Matulas vis tiek tyrimą paragino pradėti.
„Jo versija vienokia. Jei ta versija pasitvirtins, galbūt tą pažeidimo mastą sumažins“, – svarstė jis.
„Na, pirmininke. Būkim biedni, bet teisingi. Yra pagal statutą valdybos leidimas raštu. Tai jeigu valdyba nusprendė ne taip, nėra leidimo, tai nėra leidimo“, – neatlyžo A.Palionis.
A.Matulas sutiko, kad nėra ką „labai daug tirti“, bet apsidraudžiant vis tiek skatino parengti išvadą.
Komisija bendru sutarimu A.Matului pritarė ir tyrimą pradėjo, o išvadų rengėjais paskyrė A.Palionį ir konservatorių Kazį Starkevičių.
Tikėtina, išvados bus parengtos kitą savaitę.