Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 01 14

Etikos sargų dantys – atšipę (atnaujinta 15.29 val.)

Etikos ir procedūrų komisija nusprendė, kad Seimo valdyba neviršijo savo įgaliojimų ribodama žurnalistų darbą Seime.
Algimantas Salamakinas
Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas A. Salamakinas / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Posėdyje dalyvavęs Žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius sakė, kad žurnalistų darbą reglamentuoja įstatymai. „Mūsų principinė nuostata priminti įstatymus ir Konstituciją“, – teigė D.Radzevičius.

Akreditavimo taisyklės, anot D.Radzevičiaus, gali būti nustatomos tik abipusiu susitarimu, tačiau Seimo valdyba jas pakeitė vienašališkai, nederinusi su Seime dirbančiais žiniasklaidos atstovais. Todėl D.Radzevičius siūlė grįžti į pradines pozicijas ir taisykles derinti abiem pusėms.

15min.lt primena, kad Seimo valdyba buvo nustačiusi maksimalų kiekvienai žiniasklaidos priemonei Seime akredituojamų žurnalistų skaičių. Dabar ši nuostata atšaukta, tačiau Seime išliko ženklai, draudžiantys filmuoti, fotografuoti ir įrašinėti pokalbius tualetuose, kavinėse ir rūkomajame.

Salamakiną žeidžia

Seimo valdybos sprendimą riboti žurnalistų darbą komisijai apskundė Seimo socdemų frakcija, bet kitoms frakcijoms priklausantys komisijos nariai valdybos sprendimą palaikė. „Kokios informacijos jūs ieškote tualete? – piktinosi konservatorė Rūta Rutkelytė. – Ir koks sveiko proto žmogus su tuo sutiks?“

Tuo tarpu komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas teigė, kad jį draudžiantys ženklai ant tualeto durų žeidžia. „Negi aš toks kvailas, kad tupykloje duosiu interviu?“ – piktinosi jis. Ir atvirkščiai – pareiškė, kad mielai kalbėtųsi su žurnalistu prie kavos puodelio valgykloje.

„Devyniolika metų Seimas išgyveno be tų ženklų, – sakė A.Salamakinas. – Aš turiu tą nuodėmę, rūkau. Kodėl negaliu su žurnalistu, kuris irgi rūko, pasikalbėti rūkomajame?“

Etikos reikalas

Visus nutildė konservatorius Julius Dautartas, paaiškindamas, kad žurnalistai kaunasi ne dėl tualetų, bet dėl principo. Anot jo, filmavimas ir fotografavimas, kai seimūnas pietauja ir yra su kąsniu burnoje, yra kiekvieno žurnalisto etikos reikalas. Kaip teigė D.Radzevičius, jos laikytis žurnalistas įsipareigoja pasirašydamas akreditacijos taisykles.

Tuo tarpu, pasak J.Dautarto, oficialius banketus Seime filmuoti ir fotografuoti turėtų būti leidžiama.

Kaitalios kaskart

Vis dėlto etikos komisija balsavo, kad Seimo valdyba, ribodama žurnalistų darbą, savo įgaliojimų neviršijo. Už tokį sprendimą pasisakė 5, prieš 4, susilaikė 1. A.Salamakino teigimu, valdybos pusėje buvo valdantieji, opozicijos atstovai balsavo prieš.

Zigmantas Balčytis po posėdžio sakė esąs nusivylęs tokiu sprendimu. Pasak jo, dabar kaskart pasikeitus valdybai bus kaitaliojamos ir taisyklės.

D.Radzevičiaus teigimu, kol kas dėl žurnalistų teisių lieka kovoti tik teisme, nes netrukus žurnalistams draudžiamieji lipdukai gali būti užklijuoti ant bet kurių durų Seime. Pasak D.Radzevičiaus, net ir komisijos posėdyje buvęs teisėjas Konstantas Ramelis aiškiai pasakė, kad žurnalistų darbą reglamentuoja įstatymas, o ne Seimo valdyba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?