„Labai palanki miestams naujovė naujoje ES finansinėje perspektyvoje – miestų dimensija. Jos esmė – šalys narės įpareigotos ne mažiau kaip 5 proc. regioninės plėtros lėšų skirti miestams. Jau yra pasiektas politinis susitarimas. Kaunas bus tikrai bus vienas iš lėšas gavusių, nes yra antras didžiausias miestas. Mūsų skaičiavimais, ši suma turėtų siekti 500 mln. Lt. Kaip jas panaudoti – nutars pats miestas
Meras sakė, kad pinigai būtų panaudojami kompleksiškam, harmoningam tam tikrų teritorijų sutvarkymui mieste, apimant infrastruktūrą, joje esančias įstaigas.
Europos Sąjunga labai didelį dėmesį skiria regionų vystymuisi. Kaunas neblogai panaudoja europines lėšas. 1,8 mlrd. Lt vertės projektų užregistruota – tai didelė paspirtis miestui. Kol kas nėra užfiksuota didelių problemų, susijusių su tų projektų įgyvendinimu.
Meras žadėjo būti ne mažiau aktyvus ir naujoje finansinėje perspektyvoje. Derybos dėl finansinės perspektyvos prasidėjo. Tikimės, kad pavyks susiderėti per Airijos pirmininkavimo laiką. Yra apie 90 aktų, kuriuos galima bus tvirtinti tik po to, kai bus sutarta dėl finansinės perspektyvos. Tai teks Lietuvai (pirmininkaujant ES, – red. past.) ir tai bus didelis iššūkis“, – po susitikimo su Kauno meru kalbėjo A.Šemeta.
Valstybės pačios nuspręs, pagal kokius kriterijus bus atrinkti miestai, kurie gaus paramą. Kaip ir iki šiol, miestams teks ir dalis regionų plėtrai ES skiriamų lėšų.