„Ši problema, kaip minėjau, yra aktuali visoms ES šalims, ypač kai trečdalis šalių turi problemų su penkiais–šešiais šimtais skirtingų vaistų rūšių, ypač antibiotikų, ir, žinoma, mūsų nacionalinės institucijos stengiasi išspręsti šią problemą ir rasti naujų būdų“, – penktadienį prie Stokholme vykstantį neformalų Bendrijos sveikatos ministrų susitikimą kalbėjo jis.
„Tačiau, kaip matome, ši problema aktuali visai ES, todėl turėtume ją spręsti ir galbūt daugiau investuoti Europoje į naujas laboratorijas, naujas atsargas. Galbūt mums reikia turėti ne tik nacionalinių atsargų, bet ir bendrų ES lygmens atsargų“, – pažymėjo A.Dulkys.
Ministras yra teigęs, jog pandemijos metu kai kurių vaistų poreikis buvo gerokai sumažėjęs, o dabar jis vėl staigiai išaugo, todėl stringa ir pati gamyba.
Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, 2019 metais fiksuota per 900 pranešimų apie laikiną arba visišką vaistų tiekimo nutraukimą, 2022 metais – apie 1,1 tūkst., o 2023 metų pirmas ketvirtis, pasak ministro, „rodo, kad bus daugiau“.
A.Dulkys yra pažymėjęs, jog Europos Komisija yra įsipareigojusi pateikti savo siūlymus, kaip spręsti šią problemą.