2015 05 27 /16:23

Europos Komisija siūlo į Lietuvą perkelti 710 pabėgėlių, A.Butkevičius teigia – mes nepasiruošę

Lietuva nėra pasirengusi priimti tiek pabėgėlių, kiek siūlo Europos Komisija (EK), teigia ministras pirmininkas. „Šiuo metu mes tikrai nesame pasiruošę tiek priimti“, – žurnalistams Vilniuje trečiadienį sakė Algirdas Butkevičius, paklaustas, ar Lietuva galėtų priimti iki 710 pabėgėlių.
Graikijos Koso saloje išsilaipinę pabėgeliai iš Afganistano ir Sirijos
Graikojos Koso saloje išsilaipinę pabėgeliai iš Afganistano ir Sirijos / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Papildyta 16: 23 val.

„Mes esame kalbėję ir taręsi Vyriausybėje ir ruošiame Vyriausybės nutarimo projektą. Ir tame projekte yra numatyta nuo 30 iki 40 (pabėgėlių)“, – pridūrė jis.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis trečiadienį savo ruožtu priminė valstybės vadovų ne kartą sakytą mintį, kad pabėgėlių priėmimas turi būtų organizuojamas savanoriškumo pagrindu.

„Jei įtemptume visus pajėgumus, tai galėtume kalbėti apie 40-50 žmonių grupę. Bet čia būtų tada užpildyti praktiškai, kalbant apie vidaus reikalų sistemą, pajėgumai pilnai. Mes nepamirškime, kad dar visąlaik atsiranda žmonių, kuriuos reikės apgyvendinti, kurie nelegaliai patenka į Lietuvą. Tada apsunkintume mūsų funkcijų atlikimą“, – aiškino ministras, siūlymą dėl daugiau kaip 700 pabėgėlių priėmimo pavadinęs nerealiu.

Siūlo priimti 710 žmonių

Sprendžiant migrantų krizę Viduržemio jūroje, Europos Komisija (EK) trečiadienį pasiūlė į Lietuvą perkelti iki 710 pabėgėlių. Ankstesniu EK siūlymu, 207 pabėgėliai į Lietuvą iš trečiųjų šalių turėtų būti perkelti privalomai.

503 prašymus (1,23 proc. visų prašymų), tenkančius daugiausiai pabėgėlių priimančiai Graikijai ir Italijai, Lietuva turėtų išnagrinėti per dvejus metus.

Trečiadienį patvirtinta, kad 503 prašymus (1,23 proc. visų prašymų), tenkančius daugiausiai pabėgėlių priimančiai Graikijai ir Italijai, Lietuva turėtų išnagrinėti per dvejus metus, BNS sakė EK atstovybės Lietuvoje atstovas spaudai Giedrius Sudikas.

Ar tie prašymai būtų patenkinti, spręstų atitinkamos Lietuvos institucijos.

Tai daugiausia Sirijos pabėgėliai, kurie pervežami tiesiai iš stovyklų Artimuosiuose Rytuose pagal susitarimą su Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra.

Europos Komisijos siūlymus dėl Europos migracijos darbotvarkės įgyvendinimo spaudos konferencijoje pristatė už migraciją, vidaus reikalus ir pilietiškumą atsakingas eurokomisaras Dimitris Avramopoulous. Jis teigė, kad nelegalūs migrantai bus perkeliami iš Italijos ir Graikijos todėl, kad šios šalys dabar sulaukia didžiausio pabėgėlių srauto.

„Visi turime pasidalyti atsakomybe. Solidarumas turi tapti realia politika Europos Sąjungoje“, – tvirtino eurokomisaras.

Iki šiol Europos Sąjunga (ES) pabėgėlius priimdavo savanoriškai, jų prašymai būdavo svarstomi šalyse, į kurias jie atvyko.

Kvotos paskirstytos atsižvelgiant į gyventojų skaičių, ekonomikos būklę, anksčiau priimtus pabėgėlius ir nedarbo lygį.

Latvijai siūloma priimti 220 perkeltųjų asmenų ir išnagrinėti 517 prašymų, Estijai – atitinkamai 326 ir 668, Lenkijai – 962 ir 2659.

Didžiausias skaičius, pagal schemas, numatomas Vokietijai, ji turės priimti 3086 asmenis ir išnagrinėti Graikijai bei Italijai tenkančius 8763 prašymus. Europos Komisijos siūlymas pateiktas siekiant sumažinti pietinėms šalims tenkantį krūvį, tačiau tarp ES valstybių narių jis sulaukė prieštaringų vertinimų.

Įtampą dar padidino tai, kad Britanija, Airija ir Danija pagal ankstesnius susitarimus turi galimybę nedalyvauti schemoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis