Europarlamentarai taip pat balsuos dėl belgo Karelo de Guchto patvirtinimo plėtros ir humanitarinės pagalbos komisaru bei lenko Pawelo Sameckio tvirtinimo regioninės politikos komisaru.
Kaip BNS sakė EP Informacinio biuro Lietuvoje atstovas Rolandas Pyragis, „komisarų tvirtinimas turėtų praeiti sklandžiai ir ginčų sukelti neturėtų. Tai daugiau formali procedūra. Pagrindinis dėmesys bus skirtas Komisijos pirmininko tvirtinimui“.
Tam, kad A.Šemeta būtų patvirtintas komisaru, užtenka paprastos balsų daugumos.
Rugsėjo pradžioje buvęs finansų ministras pristatė savo veiklos programą EP Biudžeto Komitetui.
Prisistatydamas Lietuvos deleguotas eurokomisaras sakė tikįs, kad jo patirtis vykdant reformas Lietuvoje bus naudinga einant už biudžetą ir finansinį programavimą atsakingo eurokomisaro pareigas.
A.Šemetos teigimu, artimiausių mėnesių darbotvarkėje svarbiausias jo darbas bus kitų metų ES biudžetas. Europos Komisijos (EK) narys žadėjo siekti supaprastinti ES fondų naudojimo taisykles ir palengvinti reikalavimus paramos gavėjams.
A.Šemeta už ES biudžetą ir finansinį programavimą atsakingo eurokomisaro pareigose pakeitė Lietuvos prezidente išrinktą Dalią Grybauskaitę.
Kitą savaitę EP bus svarstomas dar vienas su Lietuva susijęs klausimas.
Trečiadienį EP bus aiškinamasi, ar Lietuvos Seimo priimtas Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymas sudaro pagrindą imtis priemonių prieš Lietuvą dėl galimo jo prieštaravimo pagrindinėms žmogaus teisėms ir laisvėms.
EP nariai pateiks klausimus EK ir ES Tarybai, kurios raginamos imtis priemonių, o prireikus ir sankcijų, siekiant užtikrinti, kad Lietuva laikytųsi jai pagal ES sutartis, Europos ir tarptautinę teisę tenkančių pareigų.
Valstybė narė, pažeidžianti svarbiausius demokratijos ir žmogaus teisės principus, gali netekti balso ES Taryboje.