Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2013 10 04

Europos Sąjungos Teisingumo ir Vidaus reikalų ministrai susitelks ties duomenų apsaugos, migracijos ir Sirijos pabėgėlių klausimais

Europos Sąjungos teisingumo ir vidaus reikalų ministrai spalio 7–8 d. Liuksemburge aptars duomenų apsaugą, kovą su euro padirbinėjimu, laisvą asmenų judėjimą, Sirijos pabėgėlių krizę ir tragediją jūroje prie Lampedūzos.
Sirijos pabėgėliai
Sirijos pabėgėliai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Teisingumo ministrų posėdis, kuriam pirmininkaus Lietuvos ministras Juozas Bernatonis, prasidės nuo diskusijos dėl vieno iš svarbiausių Bendrojo duomenų apsaugos reglamento elementų – vadinamojo „vieno langelio“ principo. Pirmininkaujanti šalis prašys ministrų pateikti gaires, koks šio principo variantas būtų naudingiausias verslui ir drauge užtikrintų veiksmingą piliečių teisių apsaugą ES vidaus rinkoje.

„Vieno langelio“ principas sumažintų išlaidas laikytis tam tikrų reikalavimų, užtikrintų, kad įmones, veikiančias keliose Europos Sąjungos valstybėse, prižiūrėtų viena priežiūros institucija įmonės registracijos šalyje. Vis dėlto finansinės naštos verslui mažinimas neturėtų daryti įtakos asmenų apsaugai, tai turi būti subalansuota“, – sakė J. Bernatonis.

Pirmininkaujanti šalis taip pat sieks, kad būtų patvirtintas Tarybos susitarimas dėl Euro ir kitų valiutų apsaugos nuo padirbinėjimo baudžiamosios teisės priemonėmis direktyvos. Ji turėtų padidinti Europos pinigų sąjungos saugumą, stiprindama apyvartoje esančių ir dar neišleistų pinigų apsaugą baudžiamosios teisės priemonėmis ir gerindama tarpvalstybinį teisminių bei teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą.

„Eurą naudoja 330 milijonų gyventojų 17 valstybių narių, o jo padirbinėjimas pirmiausiai kenkia sąžiningiems Europos Sąjungos piliečiams ir įmonėms. Visos Europos Sąjungos šalys jį turi vienodai saugoti. Baudžiamosios teisės priemonių vienodinimas Europos Sąjungos lygmeniu sustiprins kovą su šiais nusikaltimais. Naudojančiųjų eurą teisėti interesai bus geriau apsaugoti, piliečiai ir įmonės galės labiau pasitikėti euro banknotų ir monetų autentiškumu“, – sakė J. Bernatonis.

Teisingumo ministrų politinei diskusijai, kuri taptų gairėmis tolesniam ekspertų darbui, bus pristatyti Europos Komisijos pasiūlymai dėl Europos prokuratūros įsteigimo ir dėl Europos teisinio bendradarbiavimo institucijos (Eurojust) reformos.

Antrąją Tarybos dieną, pirmininkaujant Lietuvos vidaus reikalų ministrui Dailiui Alfonsui Barakauskui, vidaus reikalų ministrai aptars įvairius Sirijos krizės aspektus, ypatingą dėmesį skirdami Sirijos pabėgėlių padėčiai ir ES atsakui.

„Sirijos kaimyninėse šalyse registruota arba laukia registravimo apie 2 milijonus žmonių, ir tai tebekelia gilų ES susirūpinimą“, – sakė D. A. Barakauskas.

Ministrai taip pat turėtų aptarti tragediją prie Italijos Lampedūzos salos, kur patvirtinta daugiau kaip 100 Afrikos migrantų žūtis.

Taryba išklausys Komisijos tarpinį pranešimą dėl tam tikrų klausimų, susijusių su laisvu asmenų judėjimu, remiantis valstybių narių pateikta informacija.

Europos Sąjungos vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai Catherine Ashton pristatys civilinių Bendrosios saugumo ir gynybos politikos misijų klausimus, ragindama valstybes nares aktyviai jose dalyvauti.

Taryba sieks politinio susitarimo dėl Europos policijos kolegijos (CEPOL) būstinės perkėlimo iš Jungtinės Karalystės į kitą valstybę narę. Paraiškas dėl CEPOL būstinės priėmimo pateikė septynios ES šalys: Airija, Graikija, Ispanija, Italija, Vengrija, Nyderlandai ir Suomija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos