„Dabar tik Rusijoje tokie įstatymai yra priimti. Jeigu Lietuva juos priims, atsidurs tokioje padėtyje kaip ir Rusija. Daugiau nė vienoje Europos Tarybos šalyje narėje nesvarstomi tokie projektai. Artėjate prie Rusijos“, – penktadienį per spaudos konferenciją sakė Europos Tarybos PA paskirtas pranešėjas apie seksualinių mažumų teises.
R.Biedronio teigimu, Seime registruotos kelios įstatymų ir Konstitucijos pataisos kelia didelį susirūpinimą, nes gali apriboti žmogaus teises.
R.Biedronis akcentavo, kad Lietuvoje per mažai bendradarbiauja valstybės institucijos ir nevyriausybinės organizacijos. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad beveik nekalbama apie transseksualius asmenis
„Tokios pataisos gali padidinti homofobiją ir neigiamai paveikti LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualių ir transseksualių žmonių – BNS) padėtį“, – teigė jis.
Rinkdamas medžiagą raporto rengėjas tvirtino Lietuvoje bendravęs su oficialių institucijų, įstaigų atstovais, politikais, nevyriausybinių organizacijų nariais, pilietinės visuomenės, LGBT atstovais.
R.Biedronis akcentavo, kad Lietuvoje per mažai bendradarbiauja valstybės institucijos ir nevyriausybinės organizacijos. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad beveik nekalbama apie transseksualius asmenis.
Spaudos konferencijoje dalyvavusi Seimo narė liberalė Dalia Kuodytė sakė, kad galbūt Europos Tarybos raportas padės kai kuriems Lietuvos politikams atsitokėti.
„Galbūt žvilgsnis iš šalies išblaivys kai kuriuos politikus, kurie plūduriuodami savuose vandenyse, atrodo, nelabai supranta, kur mes einame, apie ką mes kalbame“, – teigė D.Kuodytė.
Lietuvos parlamente yra užregistruoti įstatymų pataisų projektai, kuriais siūloma neleisti gėjams įsivaikinti, uždrausti lyties keitimo operacijas, įvesti sankcijas už „viešą konstitucinių dorovinių vertybių bei Konstitucijoje įtvirtintų šeimos pagrindų niekinimą“, atleisti homoseksualumo kritikus nuo atsakomybės ir pan.