„Gal aš neteisingai suprantu žodį „izoliuojamas“, bet, mano supratimu, vaiko tėvai prie jo prieiti negalės dvi savaites“, – skelbiama 2,5 tūkst. kartų per mažiau nei parą feisbuke pasidalytame vaizdo įraše.
Vaizdo įrašas daugiausia dėmesio sulaukė Jono Lukmino vardu pavadintoje feisbuko paskyroje, pastaraisiais mėnesiais be atvangos skelbiančioje klaidinančią ir manipuliatyvią informaciją.
Įraše kalbantis vyras pirštu baksnoja į rugpjūčio 17 d. sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą dėl pagrindinio ir vidurinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų.
Vaizdo įrašo autoriui užkliuvo sprendimo 1.8.3 punktas, kuriame teigiama, kad „mokinys, kuriam ugdymo proceso metu pasireiškia karščiavimas (37,3°C ir daugiau) ar ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymiai (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), nedelsiant turi būti izoliuojamas, apie tai informuojami jo tėvai (globėjai, rūpintojai) ir konsultuojamasi Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 dėl tolimesnių veiksmų“.
Įrašo autoriaus teigimu, terminas „izoliuojamas“ reiškia, kad vaikas dvi savaites praleis atskirtas nuo visuomenės ir ne tėvų žinioje. Tokią išvadą vyras daro remdamasis vieno dokumento punkto vienu žodžiu.
Sureagavo A.Veryga
Ministerijos vadovas trečiadienį ryte pateikė savo poziciją dėl tokios anksčiau minėto dokumento interpretacijos. Ministro teigimu, pagrindo nerimauti ir tikėti „piktybiškai skleidžiama melaginga informacija“ nėra.
„Jei nutiktų taip, kad vaikai pasijus blogai ugdymo įstaigose, pavyzdžiui, pajus simptomus, panašius į peršalimo, koronaviruso (COVID-19), prastai jausis, užtikrinu, kad niekas jų neatims iš tėvų, neišveš į ligonines ir nepradės jokio gydymo be tėvų žinios!“ – rašoma A.Verygos feisbuko paskyroje.
SAM vadovo teigimu, vaikui ugdymo įstaigoje pasijutus prastai bei jaučiant koronavirusui būdingus simptomus atsakingi darbuotojai privalo informuoti tėvus, kad šie kuo greičiau pasiimtu atžalą.
„O vaikas, kol laukiama atvykstant tėvelių, turėtų palaukti atskiroje patalpoje, kabinete, salėje ar kitoje vietoje, kur nebūtų kitų žmonių, siekiant išvengti galimo viruso plitimo“, – paaiškina A.Veryga.
Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“ programa, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.