Nepasitenkinimas „Fronto“ pirmininko Algirdo Paleckio bei jo aplinkos veiksmais partijoje brendo jau kurį laiką. Aistras pakurstė ir tai, kad prie šios politinės jėgos prisišliejo Audrius Butkevičius. Pareiškę, kad vadovai pamiršo anksčiau deklaruotas idėjas, per šeštadienį vykusį „Fronto“ suvažiavimą iš jo pasitraukė prezidiumo nariai, programos rengėjai ir partijos steigėjai Česlovas Grencevičius ir Saulius Arlauskas, buvęs A.Paleckio pavaduotojas Vytautas Mikalauskas, Juozas Užkurėlis ir „Fronto“ steigėjas, Justiniškių skyriaus pirmininkas Danielius Domkus. Šis su savimi išsivedė ir didžiąją dalį skyriaus.
Jaučiuosi esąs atsakingas, kad prisidėjau prie šio „monstriuko“ sukūrimo. Kol kas jis mažas, bet šiuo metu jam plėstis palanki terpė – krizė, – kalbėjo V.Mikalauskas. – Prieš rinkimus partijos tikslas buvo siekti, kad keletas jos viršūnėlės atstovų patektų į Seimą ir keltų chaosą.
Norėjo chaoso
Pirmadienį bendraudami su LŽ buvę „frontininkai“ negailėjo kritikos partijos vadovams ir tvirtino, kad pastaruoju metu ji tapo visiškai kitokiu dariniu, nei deklaruota anksčiau. „Jaučiuosi esąs atsakingas, kad prisidėjau prie šio „monstriuko“ sukūrimo. Kol kas jis mažas, bet šiuo metu jam plėstis palanki terpė – krizė, – kalbėjo V.Mikalauskas. – Prieš rinkimus partijos tikslas buvo siekti, kad keletas jos viršūnėlės atstovų patektų į Seimą ir keltų chaosą.“ Palikusieji „Frontą“ tikino, kad ilgainiui partija nukrypo nuo programos, ir pabrėžė, kad jos vadovai nebuvo pakantūs kitokiai nuomonei. Č.Grencevičius „Fronto“ veiklą apibūdino kaip „riedėjimą žemyn“.
„Jiems partijos nereikia, iš jos teliko iškaba, – sakė jis. – A.Butkevičius pareiškė, kad jo tikslas – paversti partiją sukarinta organizacija, o Alvydas Pocius (vienas iš „Fronto“ vadovų) atvirai kalbėjo, kad partija gali būti kaip bendrovė. Jie eksploatuos valstybėje susidarančias sudėtingas situacijas, ir jei partijos viduje nebus stiprios opozicijos, dar neaišku, kuo viskas baigsis.“
Užkliuvo požiūris į kandidatę
„Nenoriu būti gatvės rėksnys, o „Frontas“ tampa būtent gatvės partija, neturinti jokios ideologijos. Man nepriimtini vadovo pareiškimai ir negarbingas elgesys“, – kalbėjo D.Domkus. Jis pridūrė, kad konfliktą dar labiau pakurstė „Fronto“ sprendimas nekelti kandidato į prezidentus ir nieko neremti per šalies vadovo rinkimus. Partijos išplatintame pareiškime būsimi rinkimai vadinami nedemokratinių jėgų sukurtu farsu, kai laimėtojas esą žinomas iš anksto. Jame taip pat tvirtinama, kad „nomenklatūros iškelta eurokomisarė Dalia Grybauskaitė neturi aiškios ideologinės nuostatos“, nes būdama valdininkė nebuvo politikė. Pareiškime taip pat pažymima, esą žiniasklaida paversta D.Grybauskaitės propagandos įrankiu. „Ir tai skelbia žmogus, kuris anksčiau kalbėjo, kad D.Grybauskaitė būtų puiki premjerė“, – piktinosi D.Domkus. Buvę „Fronto“ nariai neatmetė galimybės, kad iš jo pasitrauks daugiau žmonių.
Pristigo drąsos?
„Fronto“ vadovas A.Paleckis buvusių partijos kolegų poelgiui didelės reikšmės neteikia. Anot jo, dažnas reiškinys, kad partijoje mažumoje atsidūrę asmenys priima tai labai asmeniškai, įsižeidžia ir išeina. „Aš tai vertinu kaip apsivalymą“, – pareiškė A.Paleckis.
Jo teigimu, pasitraukusieji priešinosi „Fronto“ suvažiavime priimtai nuostatai, kad partija „turi konfrontuoti su režimu“.
„Mes pasiruošę rengti nepaklusnumo akcijas, mitingus. Tam reikia ryžto ir drąsos, o jie išsigando ir supanikavo, nes turi ką prarasti – kai kurie darbus valstybės tarnyboje, – aiškino A.Paleckis. – Aš jų nesmerkiu. Savo baimę jie bandys pagrįsti kitais argumentais.“
„Fronto“ lyderis pareiškė, kad demokratijos stoka buvusieji bendražygiai skųstis neturėjo, nes jiems buvo suteikta galimybė kalbėti, siūlyti sprendimus. „Nuo ideologijos mes nenukrypstame, esame kairioji kovinga partija“, – tikino politikas.