„Ar yra faktų, kad jis dėl kažko kaltas? Yra teiginiai, kurie kol kas neįrodyti, – 15min.lt sakė G.Kazlauskas. – Visi nesame šventi, galbūt visko gyvenime pasitaikė. Prokuratūra grįžo prie ikiteisminio tyrimo – palaukime rezultatų. Jei pasirodys, kad jis trinkelių ar kitoje istorijoje kaltas, jo kitą dieną nebebus. Jis yra politinio pasitikėjimo pareigūnas.“
Pasak ministro, vien pagal žiniasklaidos pranešimus žmogus neteisiamas: „Aš ir pats patyręs, kiek apie mane parašę, kiek aš čia padaręs, nors buvo iš piršto laužta. Palaukite, žmonėms taip galvas nusukinėti neteisinga.“
Komentuodamas istoriją dėl trinkelių, G.Kazlauskas pacitavo liaudies posakį: „Vagie, kepurė dega!“ ir šią istoriją pavadino burbulu ir viešųjų ryšių akcija.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Gediminas Kazlauskas |
„Mano paties nuomonė apie Gedimino prospekto trinkeles tokia: norėjau, kad būtų gražu, pinigų neturėjau, nupirkau pigų daiktą, todėl dabar turiu vienokių ar kitokių problemų. Kitas dalykas – praėjo jau penkeri metai. Jei neprižiūrėsiu daikto, jis sulūš. Kiek šiemet buvo pakeista plytelių? Kiek žinau, buvo pakeisti keli kvadratiniai metrai. Normali eksploatacija, nieko kito. O kad buvo pasirinktas pigesnis produktas… Vilnius galėjo dėti europietišką granitą – būtų sumokėjęs du tris kartus daugiau.“
Triukšmas dėl vienoje iš pagrindinių Vilniaus gatvių suklotų trinkelių prieš keletą mėnesių kilo savivaldybės samdytiems ekspertams nustačius, kad prospekto rekonstrukcijos III etapas buvo atliktas naudojant netinkamas medžiagas. Atkarpą nuo Vasario 16-osios g. Iki Seimo esą reikia išgrįsti iš naujo, kitur pakaktų smulkesnių darbų. Bendra šių darbų vertė – apie 10 mln. Lt.
Tarp galimų kaltininkų buvo paminėtas ir buvęs miesto vicemeras, dabartinis aplinkos viceministras S.Šriūbėnas. Jis pats kaltę dėl kiekvieną žiemą prospekto grindinyje atsiveriančių skylių suvertė netinkamai priežiūrai ir pačiam merui Artūrui Zuokui.
Gediminas Kazlauskas: „Mano paties nuomonė apie Gedimino prospekto trinkeles tokia: norėjau, kad būtų gražu, pinigų neturėjau, nupirkau pigų daiktą.“
Sostinės vadovas Lietuvos archyve rado dokumentus, kad dar 2005 m. „Vilniaus kapitalinė statyba“ buvo gavusi trijų Vilniaus Gedimino technikos universiteto ekspertų pasirašytas išvadas, esą Gedimino prospekte naujai klojamos trinkelės netinka Lietuvos klimatui. Tiesa, kartu buvo pateikta kone identiška išvada, kad trinkelės yra tinkamos. Abu dokumentai buvo pažymėti tuo pačiu užsakymo numeriu, pasirašyti tų pačių asmenų, sudaryti tą pačią 2005 m. vasario 7 d., užsakyti ir skirti tuomečiam „Vilniaus kapitalinės statybos“ vadovo pavaduotojui S.Šriūbėnui.
Šiuos ir kitus dokumentus savivaldybė Vilniaus apygardos prokuratūrai, kuri nuo kovo pabaigos atlieka tyrimą dėl prospekto rekonstrukcijos.
Beje, dar dirbdamas „Vilniaus kapitalinėje statyboje“ už 7,2 tūkst. Lt atlyginimą S.Šriūbėnas per metus sugebėjo pralobti beveik 700 tūkst. Lt. Be to, pavasarį Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje paaiškėjo, esą jam buvo pareikšti įtarimai piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi. Prokurorai konstatavo, kad politikas galbūt pasielgė neetiškai, bet įstatymo nepažeidė.
Žiniasklaidoje taip pat buvo skelbta, kad viceministras valdo ne vieną nekilnojamojo turto objektą. Pats S.Šriūbėnas žurnalistams tvirtino, kad ši informacija yra ne visai tiksli, o dalis objektų esą priklauso šeimos nariams.
Buvęs Vilniaus vicemeras, ne kartą bandytas išversti iš posto, aplinkos viceministru buvo paskirtas pernai liepą. Jau pirmomis dienomis jis sulaukė kritikos – Antikorupcijos komisijos narė konservatorė Aurelija Stancikienė pareiškė, kad liberalcentristo paskyrimas aplinkos viceministru, atsakingu už būsto, architektūros, teritorijų planavimo ir kraštovaizdžio sritis, kenkia valstybės reputacijai.