Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 04 04

G.Landsbergis apie Vengriją: jaučiamas pasitikėjimo šia valstybe smukimas

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Europoje jaučiamas pasitikėjimo Vengrija smukimas, nacionalistinių pažiūrų premjero Viktoro Orbano partijai „Fidesz“ vėl laimėjus visuotinius rinkimus.
Gabrielius Landsbergis
Gabrielius Landsbergis / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

„Apie Vengriją aš galiu pasakyti tik tiek, kad tikrai yra jaučiamas pasitikėjimo šia valstybe smukimas“, – pirmadienį per spaudos konferenciją sakė G.Landsbergis, atsakydamas į į klausimą, kaip rinkimų Vengrijoje rezultatai gali keisti Europos Sąjungos (ES) poziciją Rusijos karo prieš Ukrainą atžvilgiu.

VIDEO: Gabrielius Landsbergis – apie Rusijos agresiją Ukrainoje

„Ypatingai mes kalbam ir apie gynybos klausimus, dėl to, kad vis dėl to esam bendram gynybos aljanse, taip pat ir Europos Sąjungos aljanse. Yra galimybė žengti žingsnius, perrinkti Vyriausybę ir tą pasitikėjimo nuosmukį stabdyti, ar ji (Vengrija) tai darys – laikas parodys“, – kalbėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

V.Orbanui sekmadienį užsitikrinus ketvirtą kadenciją jį pasveikino Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas išreikšdamas viltį toliau plėtoti dvišalius ryšius. Vengrijos premjeras nacionalistas V.Orbanas yra vienas iš labai nedaugelio V.Putino sąjungininkų Europoje ir NATO.

Komentuodamas rinkimų Serbijoje rezultatus, šios šalies lyderiui Aleksandrui Vučičiui paskelbus triuškinamai laimėjus sekmadienį vykusius visuotinius rinkimus, G.Landsbergis sakė nematantis argumentų, kodėl Ukrainai neturėtų būti suteiktas šalies ES kandidatės statusas, jei jį išlaiko Serbija.

„Dėl Serbijos esu išsakęs ir anksčiau – jei mes neketiname persvarstyti Serbijos kandidato statuso suteikimo, aš neturiu argumentų, kodėl toks pats statusas neturėtų būti suteiktas Ukrainai“, – pažymėjo G.Landsbergis.

Rusijai vasario pabaigoje pradėjus karą prieš Ukrainą šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis pasirašė oficialų prašymą ES priimti jo šalį į Bendriją.

Europos Komisija yra įpareigota pateikti savo nuomonę dėl šalies narystės ES.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?