Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2021 11 20 /13:20

G.Landsbergis: demokratinėms politinėms sistemoms gresia pavojus visame pasaulyje

Demokratinėms politinėms sistemoms ir vertybėms gresia pavojus visame pasaulyje, todėl būtina numatyti konkrečius veiksmus, kurie pakeistų šią pavojingą tendenciją, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Gabrielius Landsbergis
Gabrielius Landsbergis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Būkime sąžiningi ir realistai: mūsų demokratinių vertybių bendruomenė pastaruoju metu praranda pozicijas prieš autoritarizmą“, – tarptautiniame forume „Demokratijos ateitis“ sakė ministras.

Anot ministro, svarbu išsiaiškinti, kaip geriausiai užtikrinti ir sustiprinti visuomenių, taip pat politinio ir verslo elito vidinį atsparumą prieš autoritarinių režimų naratyvus ir hibridinius išpuolius, kaip išmokyti piliečius atpažinti dezinformaciją bei netikras naujienas.

Jo teigimu, pavojų kelia ne tik autoritarinių valstybių elgesys, tačiau ir demokratinės valstybėse kai kuriais atvejais klestintis populizmas bei korupcija.

„Mano nuomone, niekas nesumenkina demokratinių institucijų, kaip pastarųjų, veiksmingumas ir patikimumas“, – sakė G.Landsbergis.

„Vargu ar reikia paminėti, kad mūsų vienybė grėsmės demokratijai akivaizdoje yra nepaprastai svarbi“, – forume kalbėjo jis.

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretoriaus pavaduotoja civilių apsaugos, demokratijos ir žmogaus teisių klausimais Uzra Zeya sakė, jog korupcija, nelygybė ir daugelio demokratinių vyriausybių nesugebėjimas padėti savo piliečiams taip pat kursto abejones dėl demokratinio modelio.

„Kartu turime parodyti, kad demokratijos yra pajėgios įveikti šiuos iššūkius ir padėti mūsų piliečiams. (...) Žinome, kad visuomenės, gerbiančios ir ginančios žmogaus teises, teisinės valstybės principus ir remiančios įtraukų ir atsakingą visų savo piliečių valdymą, yra geriausiai pasirengusios rasti puikių sprendimų net sunkiausioms problemoms“, – forume sakė ji.

U. Zeya taip pat pabrėžė, jog būtina bendradarbiauti ir stiprinti demokratinių institucijų ir procesų atsparumą, siekiant apsiginti autoritarinių grėsmių.

„Tikimės bendradarbiauti su kitomis šalimis vykdant pasaulines iniciatyvas, kurios skatina nepriklausomą žiniasklaidą, kovoja su korupcija ir užtikrina, kad technologijos sustiprintų demokratiją“, – kalbėjo ji.

Forumo metu planuojama parengti politinių priemonių dokumentą, kuris turėtų apimti politinę dalyvių viziją ir pateikti konkrečias rekomendacijas demokratijai stiprinti – demokratijos ateities gaires, paskatinsiančias demokratinio pasaulio bendradarbiavimą ir atsparumą autoritarizmo tendencijoms.

Vilniaus forumas yra savotiškas pasirengimas gruodžio 9–10 dienomis vyksiančiam Viršūnių susitikimui už demokratiją, kurį inicijavo Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Joe Bidenas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos