„ES saugumo ir gynybos strateginio kompaso“ procesu siekiama stiprinti ES gebėjimą reaguoti į krizes, atremti hibridines ir kibernetines grėsmes ir naujųjų technologijų keliamus iššūkius bei stiprinti partnerystes saugumo ir gynybos srityje per ateinančius 5-10 metų.
Ministras G.Landsbergis diskusijoje pabrėžė, kad vystydama saugumo ir gynybos iniciatyvas, ES turi išlikti atvira bendradarbiavimui su strateginiais partneriais, ypač Jungtinėmis Amerikos Valstijomis ir Jungtine Karalyste, bei užtikrinti, kad šios pastangos papildytų, o ne dubliuotų NATO.
„Mūsų gynybą pirmiausia užtikrina transatlantinis ryšys ir įsipareigojimas kolektyvinei gynybai NATO. Bet mūsų saugumo aplinka nuolat kinta, todėl mūsų atsakas turi būti platus. Lietuva sieks, kad ES turėtų visą rinkinį priemonių kovai su hibridinėmis grėsmėmis, įskaitant migracijos kaip ginklo panaudojimą prieš ES“, − sakė G.Landsbergis.
Europos Vadovų Taryba taip pat aptars „ES saugumo ir gynybos strateginį kompasą“ šių metų gruodžio mėnesį vyksiančiame susitikime. Europos šalių vadovai procesą turėtų galutinai patvirtinti kitų metų kovo mėnesį.