Jo teigimu, TS-LKD prezidiumas priėmė įpareigojimą Seimo konservatoriams derinti su Vyriausybe savo pasiūlymus biudžeto projektui, nes jo priėmimas yra vienas svarbiausių klausimų Vyriausybei ir valdančiajai daugumai, todėl iš dalies tai reiškia ir balsavimą dėl pasitikėjimo Vyriausybe.
„(...) biudžetas bene svarbiausias įstatymas šiai valdančiajai daugumai, atsakomybę už jį išskirtinai prisiima Vyriausybė, kuri nori tikėti, kad turi partijų, sudariusių koaliciją, pasitikėjimą. Jeigu to pasitikėjimo nėra, tada klausimas eina kur kas toliau“, – antradienį LRT radijui sakė G.Landsbergis.
„Apie tai ir kalba partija. Jeigu kliaujamės Vyriausybe, tai bent suderinkime su ja savo teikiamus pasiūlymus. Jeigu suderinti nepavyksta, mes turime sutarti, ar pasitikime Vyriausybe, ar mums pakeliui su šia Vyriausybe, ar ne pakeliui“, – teigė jis.
Partijos pirmininkas tvirtino kol kas nevertinantis Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Mykolo Majausko ir kitų konservatorių elgesio, teikiant savo siūlymus dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų.
Anot G.Landsbergio, prezidiumo sprendimo pažeidimą bus galima fiksuoti tik paskutinėje – biudžeto priėmimo – stadijoje.
„Susitarimo sulaužymas-nesulaužymas yra paskutinėje stadijoje, būtent, kai Seimo nariai paskutiniame balsavime dėl biudžeto balsuoja arba palaikydami Vyriausybę, arba drauge su opozicija suponuodami, kad jiems ne pakeliui su šia Vyriausybe“, – sakė politikas.
Jo teigimu, TS-LKD turi atitinkamas institucijas, kurios įvertins atskirų parlamentarų elgesį ir priims sprendimus dėl jų.
Konservatorių prezidiumas prieš porą savaičių įpareigojo frakcijos Seime narius neteikti biudžetui iniciatyvų, nederintų su Vyriausybe. Tačiau M.Majauskas su kitais parlamentarais pateikė iniciatyvą neribotai pratęsti PVM lengvatą restoranams, kultūros ir sporto veiklai, nors Ministrų kabinetas siūlo šią lengvatą taikyti iki 2023-iųjų liepos. Šią iniciatyvą palaikė ir konservatorius Antanas Čepononis.