„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2023 05 26

G.Landsbergis: skirtingos Rusijos opozicijos stovyklos įrodo, kad demokratija ten galima

Skirtingos Rusijos opozicijos atstovų stovyklos paneigia mitą, kad Rusijoje demokratija negalima, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Gabrielius Landsbergis
Gabrielius Landsbergis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Vilniuje penktadienį vykusio Rusijos forumo metu opozicijos atstovams nesutikus dalyvauti bendroje spaudos konferencijoje ir pasirinkus kalbėti atskirai, G.Landsbergis teigė, jog tai yra demokratijos ir pliuralizmo ženklas.

„Turėjome progą aptarti ir karą, ir Rusijos ateitį, ir Rusijos galimybę demokratizuotis, kuria Vakarų pasaulyje yra daug netikinčių. Ir aš noriu pasidžiaugti, kad, nepaisant to, kad šiemet spaudos konferencijos formatas yra šiek tiek kitoks, kalbės vieni atstovai, tada kiti atstovai, tai irgi suponuoja skirtingus vėjus, skirtingas nuomones ir požiūrį, kokio reikia Vakarų atsako, kokia ateitis Rusijai nusimato, tarp pačios Rusijos opozicijos“, – per spaudos konferenciją sakė G.Landsbergis.

Anot jo, devintajame Rusijos forume susitiko žmonės, kuriems „gal kartais sudėtinga net rankas paspausti“, bet tokia karšta diskusija būtent parodo, kad demokratija Rusijoje gali egzistuoti.

„Tai, kad mes turime ne vieną asmenį iš Rusijos opozicijos, o nuomonių pliuralizmą, paneigia vieną iš pagrindinių mitų, kad Rusijoje demokratijos negali būti“, – pažymėjo užsienio reikalų ministras.

Pirmojoje konferencijoje dalyvavę Rusijos opozicijos lyderiai Michailas Chodorkovskis ir Garis Kasparovas vadino Vilnių Rusijos ir Baltarusijos opozicijos centru.

„Galų gale, tai, kas rusišką antikarinę opoziciją vienija, yra svarbiau nei tai, kas ją skiria. Aš visada maniau, kad mano dešimt metų kalėjime yra labai sunki patirtis, bet kai matau, kas vyksta Ukrainoje, aš suprantu, kad tai nereiškia nieko, palyginus su tuo, kas dabar Ukrainoje“, – kalbėjo M.Chodorkovskis.

G.Kasparovas pažymėjo, kad istoriškai Lietuva visada buvo vieta, kur telkėsi opozicija Rusijos tironijai, ir Vilnius tapo Rusijos ir Baltarusijos opozicijos centru.

Įkalinto Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno atstovai, dalyvavę antroje spaudos konferencijoje, teigė, kad nėra paprastų sprendimų jau ilgiau nei metams tęsiantis Rusijos karui prieš Ukrainą.

„Penkiolika mėnesių visa apimtimi vykstant karui žmonės nori rasti stebuklingą, paprastą sprendimą visoms problemoms, bet mes žinome, kad toks sprendimas neegzistuoja“, – teigė A. Navalno štabo vadovas Leonidas Volkovas.

Jis teigė, kad priešintis agresijai reikia visais būdais: „Kas gali kautis kovos lauke, turi kautis kovos lauke, kas gali padėti ekonomiškai, turi padėti ekonomiškai, kas gali dirbti su problemomis Rusijoje, keisti politinę sistemą, turi tai daryti“.

Vilniuje penktadienį vyko devintasis Rusijos forumas, kuriame pagrindinis dėmesys buvo skirtas Rusijos karinei agresijai prieš Ukrainą ir Rusijos ateities klausimams, pranešė Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

Nuo 2014 metų vykstančiame Vilniaus forume aptariamos Rusijos vidaus ir užsienio politikos aktualijos, žmogaus teisių padėtis, Rusijos santykiai su Vakarais. Diskusijų metu įvertinamos šios šalies raidos tendencijos, diskutuojama kovos su Rusijos propaganda tema, kitais aktualiais klausimais.

Kasmetinis renginys suburia gausų būrį ekspertų, politikų, pilietinės visuomenės atstovų, žmogaus teisių gynėjų, akademikų, žurnalistų iš Rusijos, taip pat iš Lietuvos ir kitų Vakarų šalių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs