Kaip skelbia Užsienio reikalų ministerija, G. Landsbergis Švedijoje susitiko su šalies ministru pirmininku Ulfu Kristerssonu, užsienio reikalų ministru Tobiasu Billströmu, gynybos ministru Pålu Jonsonu ir Švedijos parlamento nariais.
„Ir globalūs, ir Europai kylantys geopolitiniai iššūkiai – Rusijos karas prieš Ukrainą, strateginės infrastruktūros saugumas, energetinė nepriklausomybė dar labiau suartino Baltijos ir Šiaurės šalis, todėl ir toliau bendrai sieksime, kad regioninio bendradarbiavimo formatai būtų stiprinami, ypač regioninio saugumo srityje“, – URM pranešime cituojamas G. Landsbergis.
Pasak ministro, Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) valstybės panašiai vertina egzistencines grėsmes regionui, todėl turi įtikinti partnerius mobilizuotis ir tęsti paramą Ukrainai.
„NB8 – tai bendrija, kurią vienija vertybinis pamatas, tai vieta, kurioje nereikia derėtis dėl paramos, tokių likę labai nedaug”, – sakė G. Landsbergis.
Jis teigė, kad būtina ir toliau izoliuoti agresorę Rusiją ir mažinti jos galimybes tęsti karą, ir akcentavo Europos Sąjungos sutarimo dėl finansinės ir karinės paramos Ukrainai svarbą.
„Turime sutelkti visas pastangas – politines, diplomatines, karines. Europos kontinento, kurio neatsiejama dalis yra Ukraina, saugumą sustiprinsime tik veikdami išvien, kaip vertybių siejama sąjunga“, – tvirtino G. Landsbergis.
Lietuvos diplomatijos vadovas Švedijoje lankėsi į pabaigą einant jos stojimo į NATO procesui.
Turkijos parlamentas antradienį ratifikavo Švedijos narystę. Tai dar turi padaryti Vengrija, tačiau šalies premjeras Viktoras Orbanas trečiadienį pareiškė paramą Stokholmo prisijungimui prie Aljanso.