„Detalės dėl ambasadoriaus Londone bus, noriu tikėti, kitos savaitės pradžioje. Dar reikia kelių dienų sutarti galutinai dėl formos“, – penktadienį LRT laidai „Dienos tema“ sakė ministras.
Kiek anksčiau penktadienį, trečią kartą dėl ambasadorių skyrimo susitikęs su šalies vadovu Gitanu Nausėda, G.Landsbergis teigė, kad buvo rastas susitarimas „visa apimtimi“ – ir dėl E.Bajarūno, ir dėl ambasadoriaus Lenkijoje, taip pat kitų šiuo metu įšaldytų atstovų skyrimo.
Paklaustas, ar tariantis su prezidentu teko nusileisti, Lietuvos diplomatijos vadovas sakė, kad jo patirtis „tikrai ne tokia“.
„Mano patirtis dirbant su prezidentu, ypatingai ambasadorių skyrimo atvejais, kiek jų buvo per tuos trejus su trupučiu metų, iš esmės buvo Konstitucijos rėmuose. Ko gero, tik paskutinis atvejis, būtent šitas, kuris ir sulaukė didžiausio visuomenės dėmesio, jis išėjo iš tokio bendro tradicinio suvokimo, kaip tai turėtų būti daroma“, – kalbėjo ministras.
Iki šiol Prezidentūrai ir Užsienio reikalų ministerijai nesisekė rasti bendro sutarimo dėl 13 ambasadorių skyrimo, įtampą gilino ir išsiskiriančios pozicijos dėl E.Bajarūno.
Šis diplomatas praėjusiais metais sulaukė ambasados darbuotojų kaltinimų mobingu, tad G.Landsbergis spalį jį iškvietė jį į Vilnių konsultacijoms ir paragino trauktis iš pareigų. Pats ambasadorius nesutinka su kaltinimais.
Tuo metu Prezidentūra laikėsi pozicijos, jog dėl ambasadoriaus elgesio turėtų būti atliktas nepriklausomas tyrimas.
Diskusijas dėl E.Bajarūno ateities skatina ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimas dėl pažeisto įstatymo, drauge su prezidentu lankantis miuzikle. Tiek diplomatas, tiek G. Nausėda su tuo nesutinka.