„Tikiu, kad mes nuo to atsispirsime savo bendradarbiavime ir nesižvalgysime į buvusius dalykus. Žiūrėsime į ateitį, ką turime padaryti“, – interviu BNS trečiadienį sakė G.Landsbergis.
Trečiadienį prisiekęs D.Tuskas jau vadovavo Lenkijos vyriausybei 2007–2014 metais, tačiau tuo metu dvišalius santykius temdė nesutarimai dėl Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ investicijų ir lenkų tautinės mažumos padėties.
Itin kategoriškai Lietuvos atžvilgiu buvo nusiteikęs Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis, tapęs diplomatijos vadovu ir naujojoje D.Tusko Vyriausybėje.
Jis yra sakęs, kad neatvyks į Lietuvą, kol šalyje nebus išspręsti tautinių mažumų klausimai.
2017 metais Lenkijos žiniasklaidos paviešintuose slapta įrašyto pokalbio fragmentuose R.Sikorskis „Orlen“ vadovui Jacekui Krawiecui sakė norintis „paauklėti lietuvius“.
Necenzūrinių žodžių pilname pašnekesyje Lietuvą buvęs Lenkijos diplomatijos vadovas vadino „maža valstybėle“. Anksčiau skelbta, kad R. Sikorskio pokalbiai slapta įrašinėti per privačius susitikimus Varšuvos restoranuose 2013 ir 2014 metais.
„Noriu paauklėti lietuvius, kad negalvotų, jog ši**ti ant Lenkijos nieko nekainuos“, – tada cituotas R.Sikorskis.
G.Landsbergis trečiadienį BNS sakė, kad jo santykiai su R.Sikorskiu yra puikūs.
„Mes esame ne kartą bendravę su tuomečiu Europos Parlamento nariu R. Sikorskiu, tikrai mūsų santykiai yra puikūs“, – teigė ministras.
„Manau, pirmiausia jie remiasi į vienodą geopolitinį suvokimą ir rizikas mūsų abiejų valstybėms“, – pridūrė jis.
D.Tusko vadovaujama koalicija Lenkijos valdžioje pakeitė dešinąją partiją „Teisė ir teisingumas“ (PiS).