„Vienas iš dalykų, apie kurį taip pat reikėtų diskutuoti šiuo požiūriu, yra, kuomet 2010-aisiais Baltarusijos vyriausybė numalšino protestuotojus Minske. Tuomet buvo įvestas Europos Sąjungos embargas visai įrangai ir ginkluotei, kurią vyriausybė naudojo prieš savo piliečius. Manau, kad mes tikrai turime pradėti galvoti apie tą patį“, – interviu televizijai CNN penktadienį sakė G.Landsbergis.
„Jei vyriausybė (Sakartvelo – BNS) naudoja vakarietišką karinę įrangą prieš savo žmones, kodėl mes vis dar ją eksportuojame“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.
Jis sutiko, kad Baltijos šalių nacionalinės sankcijos valdantiesiems Sakartvelo politikams yra gana simbolinės, o jomis siekiama pasiųsti žinutę kartvelams, „kad jie nėra vieni, kad Europoje yra politikų, kurie atidžiai stebi ir priima sprendimus“.
„Tai signalas Sakartvelo vadovams, kad jie neliks nenubausti, nes tai, ką jie daro savo žmonėms, yra visiškai nepriimtina. Tikiuosi, kad tai bus inspiracija Europos šalims, taip pat JAV, priimti panašius sprendimus“, – sakė G.Landsbergis.
Lietuva su Latvija ir Estija šią savaitę uždraudė įvažiuoti valdantiesiems Sakartvelo politikams, įskaitant milijardierių, „Sakartvelo svajonės“ įkūrėją Bidziną Ivanišvilį.
Sankcionuotų politikų sąraše – vidaus reikalų ministras Vachtangas Gomelauris, vidaus reikalų viceministrai Šalva Bedoidzė, Josebas Čelidzė, Aleksandras Darachvelidzė, Giorgis Butchuzis, specialiųjų pajėgų vadas Zviadas Charazišvilis, jo pavaduotojai Mileris Lagazauris, Mirza Kezevadzė, Patrulinės policijos departamento direktorius Vadža Siradzė ir Kriminalinės policijos vadas Teimurazas Kupatadzė.
Sakartvelo policija šeštadienį vėl panaudojo ašarines dujas ir vandens patrankas, kad išsklaidytų proeuropietiškus protestuotojus, kurie jau devintą dieną iš eilės mitingavo prieš ministro pirmininko sprendimą nutraukti derybas dėl prisijungimo prie Europos Sąjungos.
Kaukazo valstybę apėmę neramumai nuo tada, kai valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ paskelbė laimėjusi ginčijamus spalio 26 dienos rinkimus.