„Būtų labai sunku tą įsivaizduoti, nebent pavyktų vienam iš šios koalicijos narių taip įspūdingai išsiplauti ir išsiskalbti, kad jis taptų respektabilus koalicijos dalyvis“, – TV3 televizijos laidai „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ pirmadienį sakė G.Nausėda.
Kritikos Lietuvos socialdemokratų partija ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ sulaukė dėl sprendimo įtraukti į daugumą „Nemuno aušrą“, kurios lyderis Remigijus Žemaitaitis yra teisiamas dėl neapykantos prieš žydus kurstymo.
Socialdemokratai sprendimą aiškina siekiu turėti tvarią daugumą Seime – minima koalicija parlamente turės 86 iš 141 balso.
Tačiau G.Nausėda perspėjo, kad iš pažiūros didelė dauguma „neturėtų klaidinti ir neturėtų byloti, kad kalbame apie stabilią koaliciją“.
„Šios koalicijos lauks daug iššūkių jau pačiomis artimiausiomis savaitėmis, todėl kalbėti apie labai didelį šios koalicijos stabilumą niekaip nebūtų pagrindo“, – sakė prezidentas.
Pasak jo, sprendimo turėti daug balsų Seime kaina yra per didelė ir „antru galu bumerango principu smogs politinės aritmetikos skaičiuotojams“.
G.Nausėda žada neskirti „Nemuno aušros“ narių ministrais būsimojoje Vyriausybėje, nors „aušriečiams“ pagal koalicijos sutartį atiteko žemės ūkio, aplinkos ir teisingumo ministrų portfeliai. Tiesa, jis padarė išlygą: nebent kandidatai įrodytų, kad jų pažiūros yra visiškai kitokios nei R.Žemaitaičio.
Prezidento teigimu, šios partijos atstovų įtraukimas į Vyriausybę rizikuotų Lietuvos izoliaciją užsienyje, kas užkirstų kelią vykdyti sėkmingą užsienio politiką.
Sprendimu įtraukti „aušriečius“ į daugumą Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) kritikų kaltinama sulaužius antrąjį pažadą po Seimo rinkimų, nes anksčiau LSDP lyderė Vilija Blinkevičiūtė sakė, jog dirbti su „Nemuno aušra“ nesiruošia.
Pati V.Blinkevičiūtė po spalį vykusių Seimo rinkimų pranešė atsisakanti dirbti ministre pirmininke, nors prieš rinkimus teigė priešingai.
Naujasis Seimas prisieks šią savaitę, ketvirtadienį.