G.Nausėda atmeta kritiką K.Budriui dėl politinio atšalimo

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį atmetė kritiką į užsienio reikalų ministrus kandidatuojančiam jo patarėjui Kęstučiui Budriui, sakydamas, jog atšalimas nereikalingas pretenduojant į politines pareigas.
Kęstutis Budrys
Kęstutis Budrys / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Pasak šalies vadovo, kalbos apie poreikį K.Budriui „atšalti“ yra pritemptos.

„Žinote, kalbos apie atšalimą atrodo šiek tiek pritemptos, kadangi žmonės nenori arba nemato labai didelio skirtumo politinio atšalimo situacijoje“, – Žinių radijui antradienį sakė G.Nausėda.

„Politinio atšalimo terminas taikomas tuomet, kai žmogus dirba politinėje institucijoje ir tada pereina dirbti į instituciją, kuriai taikomi neutralumo, nepriklausomumo, nesusisiejimo su kažkokiomis politinėmis jėgomis reikalavimai“, – pridūrė jis.

„Šį kartą kalbame apie atvirkščią veiksmą, kadangi ponas Budrys pereina (...) iš vienos politinės institucijos į kitą“, – kalbėjo šalies vadovas.

K.Budrys buvo pasiūlytas ministru naująją Vyriausybę formuojant socialdemokratui Gintautui Paluckui, prezidentas su kandidatu buvo susitikęs praėjusią savaitę.

Įžvelgianti dvigubus standartus atšalimo situacijose praėjusią savaitę sakė opozicinio Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

G.Nausėda yra atsisakęs ambasadoriais skirti buvusius užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrus Liną Linkevičių ir Raimundą Karoblį iš karto po jų darbo Sauliaus Skvernelio Vyriausybėje.

Prezidentas taip pat priminė, jog praėjusios kadencijos Seimas yra skyręs konservatorių Stasį Šedbarą Konstitucinio Teismo nariu.

„Tada ji (V. Čmilytė-Nielsen) surado daug argumentų, mėgindama užmaskuoti šitą problemą arba jos nevertindama“, – sakė G.Nausėda.

Kritikai taip pat sako, kad pernelyg artimo prezidentui žmogaus skyrimas vadovauti Užsienio reikalų ministerijai gali būti žalingas demokratijai dėl nuslopsiančios politinės diskusijos.

G.Nausėda sakė, kad institucijos pirmiausia privalo efektyviai bendradarbiauti, ir ragino nekalbėti apie tai, jog „kažkas atsidurs prezidento rankose“.

„Kur kas daugiau galime užsienio politikoje pasiekti eidami ta pačia kryptimi, negu kad konkuruodami vieni su kitais“, – teigė šalies vadovas.

Šalies vadovas tvirtino, kad jam gaila paleisti K.Budrį iš komandos, tačiau jis nori duoti „žmogui galimybę atsiskleisti, pakelti sparnus, pasiekti būnant atsakingose pareigose dar daugiau“.

K.Budrys yra prezidento vyriausiasis patarėjas, jis vadovauja Prezidentūros Nacionalinio saugumo grupei.

Pasak G.Nausėdos, paskirti kitą pareigūną į šią vietą nebus paprasta.

„Sprendimai dėl pono Budrio gimė ne prieš pusę metų ar metus, o gimė pastarosiomis savaitėmis jau formuojant valdančiąją koaliciją. Dėl šios grupės vadovo – kandidatūrų turiu, bet apie jas kalbėti kol kas nenorėčiau. Kurį laiką šiai grupei vadovaus žmogus laikinuoju pagrindu“, – sakė prezidentas.

Naujoji Vyriausybė turėtų būti baigta formuoti kitą savaitę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų