G.Nausėda, antradienį susitikęs su Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktoriumi Dariumi Vedricku sutarė, kad būtina daugiau dėmesio skirti pažeidimų prevencijai, didinti viešųjų pirkimų duomenų prieinamumą.
„Būtina esminė visos sistemos pertvarka, nukreipta į viešųjų pirkimų centralizavimą ir kompetencijos sutelkimą centrinėse perkančiosiose organizacijose. Nepaisant įvairių politikų ir institucijų viešai reiškiamo palaikymo, parengti Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimai sunkiai skinasi kelią Vyriausybėje ir Seime“, – pranešime teigė prezidentas.
Anot G.Nausėdos, nepateisinama, kad ypač sveikatos srityje per pastaruosius metus iki 40 proc. išaugo pirkimų iš vieno tiekėjo rodikliai.
„Tai rodo arba negebėjimą, arba nenorą tinkamai naudoti viešąsias lėšas. Todėl būtina siekti, kad viešieji pirkimai taptų skaidrūs ir profesionalūs, paaiškėjusios nusikalstamos veikos būtų išaiškintos, o atsakingi asmenys patraukti atsakomybėn“, – teigė prezidentas.
Jis pabrėžė, kad viešiesiems pirkimams valstybė kasmet išleidžia 5–6 mlrd. eurų, pirkimus dažnai vykdo nekompetentingi darbuotojai, neišnaudojamos visos galimybės siekti kuo geresnio kainos ir kokybės santykio, per dažnai vykdomi nekonkurencingi pirkimai.